Příběhy z Nadace: Sám s tátou a na vozíku. Břímě ulehčí výtah

Chlapská domácnost se staví výzvám čelem navzdory velkému handicapu.

celý článek

Příběhy z NND: Když na sirotky přijde exekuce

Poznejte příběhy lidí, kteří se na nás obrací s prosbou o pomoc. Kristýna a její sourozenci jsou sirotci, na které byla uvalena exekuce. Jak taková lapálie vznikla a dopadla?

celý článek

Příběhy z Linky právní pomoci: Synové jako rukojmí

Advokáti specializovaní na rodinné právo se každou středu prostřednictvím Linky právní pomoci setkávají s mnoha naléhavými dotazy. Poznejte spory, jejichž společným jmenovatelem jsou bohužel děti.

celý článek

Smutná česko-norská kauza

Nadace Naše dítě se po celou dobu své 22leté činnosti nesetkala s příběhem tak hrubého porušení lidských a dětských práv, které prožívá rodina dětí Michalákových.

celý článek

Aktivity a činnost Nadace Naše dítě v roce 2016

V roce 2016 oslavila Nadace Naše dítě 23 let své existence. Za těchto 23 let přerozdělila přes
280 mil korun.

celý článek

Až jedna pětina rodičovských rozvodů znamená pro děti stejnou zátěž jako psychické týrání. Nadace Naše dítě startuje kampaň „Myslete na děti!“

Rozchody rodičů nesmí být památkou na celý život. Tak zní hlavní motto nové osvětové kampaně, která upozorňuje na to, že vyhrocené spory rodičů zanechávají mnohdy hluboké rány na duši jejich dětí.

celý článek

Naplnit přání opuštěných dětí pomohou Dopisy Ježíškovi!

Lidé na nákupech mohou před Vánoci podpořit děti z dětských domovů. Dopřát jim mohou dárek, ale hlavně vědomí, že na ně někdo myslí.

celý článek

Nadace Naše dítě pomáhá už 22 let ohroženým dětem!

Za dobu své existence přerozdělila nadace 270 milionů korun ve prospěch ohrožených dětí. Poskytla tisíce rad na Lince právní pomoci a uskutečnila řadu osvětových projektů. Tisícům příběhů domohla ke šťastnému konci. Dalším pomůže i právě startující kampaň 5 000 000 Kč pro dětský úsměv.

celý článek

Běžci navrací úsměv ohroženým dětem

Myšlenka podpory aktivního trávení času rodin s dětmi a pomoci dětem v nelehké životní situaci stojí za vznikem projektu Letní výzva pro srdcaře, který probíhá celé léto ve spolupráci Nadace Naše dítě a Jeden měsíc běžce. Jeho vyvrcholením bude zářijový závod na Ladronkafestu.

celý článek

Počet týraných a zneužívaných dětí se opět zvýšil, přesáhl 8 000 ohlášených případů

Počet ohlášených případů týraných a zneužívaných dětí meziročně neklesá, za rok 2014 se podle statistiky MPSV zastavil na čísle 8 478 případů. Tragicky skončilo týrání, zneužívání a zanedbávání smrtí šesti dětí.

celý článek

Linka právní pomoci zaznamenala v roce 2015 dvojnásobek volajících

Advokáti na telefonu zodpověděli v minulém roce vysoký počet dotazů z oblasti rodinného práva. Nejvíce konzultací se týkalo sporů o děti a to i na mezinárodní úrovni. V rámci své hlavní činnosti přerozdělila Nadace Naše dítě téměř 13 milionů korun ve prospěch ohrožených dětí.
celý článek

V popředí musí být nejlepší zájem dítěte

Opatrovnické soudnictví v České republice trpí mnoha nedostatky, na které je poukazováno již řadu let, jako například chybějící zkušenost a specializace soudců a nejednotná judikatura. Česká republika jde cestou snižujícího se počtu umisťování dětí do ústavní péče, stále ale neexistuje komplexní statistika odebraných dětí. Ministerstva ani soudy jí nevedou.

celý článek

Vedení Nadace Naše dítě se ujímá Monika Šimůnková

Novou ředitelkou Nadace Naše dítě se stala bývalá zmocněnkyně pro lidská práva Mgr. Monika Šimůnková, zakladatelka a dlouholetá ředitelka Ing. Zuzana Baudyšová je nyní prezidentkou nadace. Zuzana Baudyšová se rozhodla uvolnit post ředitelky s ohledem na povinnosti senátorky, v nadaci ale zůstává.

celý článek

Unikátní videolaparoskopická věž už pomáhá dětem!

Síť drogerií parfumerií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě v letošním roce opět úspěšně realizovala charitativní projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. Díky této charitativní kampani získala Klinika dětské onkologie a dětské chirurgie Fakultní nemocnice Brno plně funkční videolaparoskopickou věž. Ta je určena k operaci malých pacientů, kterým zajistí možnost provádět minimálně invazivní zákroky. Slavnostní předání přístroje proběhlo 26. listopadu 2014 na Klinice dětské onkologie a dětské chirurgie v Brně za přítomnosti zakladatelky a ředitelky Nadace Naše dítě Ing. Zuzany Baudyšové, jednatele společnosti ROSSMANN Ing. Vladimíra Mikela, lékařského náměstka pro interní a chirurgické obory PDM MUDr. Františka Jimramovského, přednosty Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie prof. MUDr. Ladislava Plánky, Ph.D., primáře Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie MUDr. Jiřího Tůmy, CSc. a primáře Kliniky dětské onkologie MUDr. Petera Múdrého, Ph.D. Hlavním cílem projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv je pomoci ohroženým a vážně nemocným dětem.

celý článek

Prevenci týrání dětí připomíná světový den

Na 19. listopadu připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí a o den později si připomínáme vznik Úmluvy o právech dětí. Přitom počet ohlášených případů týraných a zneužívaných dětí v posledních letech neklesá.

celý článek

Plicní ventilační jednotka pomáhá zachraňovat dětské životy!

Síť drogérií parfumérií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě slavila úspěch
s charitativním projektem 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. Prostřednictvím této mimořádně
úspěšné charitativní kampaně se podařilo pořídit plně funkční plicní ventilátor pro Kliniku
dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, který zdejším malým
pacientům pomáhá již od 6. října 2014. Slavnostní předání přístroje probíhalo 23. října 2014 ve
Všeobecné fakultní nemocnici v Praze za přítomnosti jednatele společnosti ROSSMANN
Ing. Vladimíra Mikela, zakladatelky a ředitelky Nadace Naše dítě Ing. Zuzany Baudyšové,
vedoucího lékaře JIRP MUDr. Václava Vobruby, PhD, přednosty kliniky prof. MUDr. Jiřího
Zemana, DrSc. a ředitelky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Mgr. Dany Juráskové, Ph.D.,
MBA. Hlavním cílem projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv je pomoci ohroženým a vážně
nemocným dětem.

celý článek

Festival MUSIC THERAPY I. pomohl Alexovi získat asistenčního psa

Na benefičním večeru, který se v pondělí uskutečnil v  Malostranské besedě se podařilo vybrat úctyhodných 80.251,- Kč. Výtěžek z hudebního minifestu, na kterém bez nároku na honorář zahráli například Marek Ztracený, bývalá Miss Jitka Válková, kapela Sixin, Jan Bárta a Bůhví nebo Noise Trap a který zpestřily módní přehlídky z dílny návrhářky Petry Brzkové a Ekateriny Saviny, půjde na výcvik asistenčního canisterapeutického psa pro malého Alexe.

celý článek

Nadace Naše dítě rozšiřuje své služby, mediací lze zmírnit spory o děti

Nadace Naše dítě slaví 21. narozeniny a pro další rok nabízí nové služby. Portfolio se vedle přímé pomoci prostřednictvím individuálních žádostí a sponzorských kampaní, osvětové činnosti a Linky právní pomoci rozšíří o rodinnou mediaci a poradenství.

celý článek

Dětskou samotu a osamělost se nevyplácí přehlížet

Dlouhodobá samota dětí je jednou z příčin rizikového chování, na níž se Nadace Naše dítě novou osvětovou kampaní zaměří. S pomocí široké veřejnosti chce předat dětem poselství prostřednictvím Dopisů dětem a společně formou soutěže hledat vhodná řešení.

celý článek

Po dvaceti letech existence Nadace Naše dítě již češi nejsou k týrání dětí lhostejní, přesto počty odhalených případů narůstají

Dvacet let své existence oslaví v těchto dnech Nadace Naše dítě. Bohužel, i přes své úsilí minimalizovat počty násilí na dětech a pomáhat jim překlenout nejtěžší okamžiky života, nemá důvod k radosti – počet dětí, které jsou obětí domácího násilí, týrání, sexuálního zneužívání či zanedbání v České republice rok od roku roste. V roce 2012 se jejich počet dostal na rekordních 7 525. Bohužel, 28 dětí v důsledku takového jednání v minulém roce zemřelo.  Dobrou zprávou naopak je, že česká veřejnost již není k projevům týrání dětí lhostejná – i proto se podaří na více případů včas přijít a zabránit nejhoršímu.

celý článek