Neurorehabilitace pro Patrika

Patrik se narodil jako zdravé miminko. V deseti měsících se u něho ale projevila těžká hypotonie s třesem celého těla. Začal maraton vyšetření, která ovšem nepřinášela téměř žádné výsledky, ani pokroky. Nakonec Patrikova maminka prosadila experimentální léčbu Dopaminem, který přinesl konečně pozitivní efekt na Patrikův motorický vývoj. Patrik je velký dříč, hodně cvičí a potřebuje nyní přispět na další rehabilitace, fyzioterapie a neurorehabilitace, které mu pomohou k dalším pokrokům.

  QR  kód Patrik 

Neurorehabilitace pro Patrika

Patrik je dnes čtyřletý veselý kluk. A i když jeho cesta k prvním samostatným krůčkům nebyla jednoduchá,
s pomocí milující rodinya odborníků to zvládl! 

S léčbou Dopaminem začal Patrik také intenzivně rehabilitovat.

"Začali jsme od mínus 10. Dítě, když se narodí je na startu, na nule. Může se hýbat a rozvíjí se ve všech ohledech. Ale my byli pod touto hranicí. Museli jsme svaly naučit fungovat. Patrik necvičil jen v Arcadě. Cvičil vlastně pořád. Z domu jsme udělali jednu velkou tělocvičnu a formou hry ho „nutili“ k pohybu. Jeho starší brácha ho zcela přirozeně vtahoval do dětského života, který Patrika tolik zajímal."

Tak se začal Patrik plazit po břiše. 

"Pamatuji si to jako dnes. Přijeli jsme z Arcady, položila jsem Patrika na zem, odešla pro věci do auta. Vrátila se a on byl o metr jinde. Zarazilo mne to.  Šla jsem pro další věci a on byl zase jinde! Celá Arcada slavila následující den s námi."

Další metou pak bylo lezení po čtyřech, které Patrik dosáhl velmi brzy a využíval rok.

"V lednu 2020 jsme byli na prvním týdenním pobytu a Patrik se po návratu domů postavil! Po druhém pobytu se rozešel s přidržením za ruku! A po třetím udělal pár kroků sám! Dosáhl toho, v co lidi kolem nás nevěřili. Je to velký dříč. Dnes chodí sám a s chůzí nastoupila i řeč. To, co kolikrát vymyslí je typické pro zdravého kluka. Chodí už druhým rokem do malé soukromé školky, kde se mu moc věnují a on má tak další metu. Dorovnat se zdravým dětem ve všem."

Pomozme společně Patrikovi k dalším pokrokům! 

Přispět můžete platbou přes QR kód, nebo bankovním převodem: 

ČSOB 2388483/0300

Konto Naše dítě 123131123/0600 

Do poznámky prosím pište "Patrik". 

Při platbě přes QR kód je tato poznámka předvyplněna. 

Děkujeme! 

DSC09137
DSCF0201.JPG
fotka1
listí 2

Vybráno 51 500 Kč z 50 000 Kč