Lucinka & Gita

„Po první canisterapii jsme se rozhodli pro asistenčního psa. Lucinka tam úplně rozkvetla. Na každé setkání s pejskem se těšila a díky němu se také poprvé ve svém životě rozešla za jednu ruku. To byl jasný a hlavní impuls." Pojďme společně přispět Lucince na výcvik její psí parťačky Gity. 

QR_kod_Lucinka

Lucinka & Gita

Lucince je 5 let, neumí sama chodit a mluvit, po komplikovaném porodu byla bohužel stanovena diagnóza DMO (dětská mozková obrna), epilepsie a hypotonie. 

Lucinka je velice vnímaná a chytrá holčička, po mentální stránce je naprosto zdravá. Učí se znakovou řeč a písmena, umí celou abecedu a dokáže si přečíst jednoduchá slova. Kromě čtení a učení, se kterým jí pomáhá starší sestra Zuzanka, miluje Lucka také plavání a pobyt se zvířátky. Doma má dva kocoury a králíka Mimi. 

Gita je jeden a půl roční kříženec zlatého retrívra a pudla (Goldendoodle).

Lucince by Gita pomáhala jak fyzicky (zvládla by jí přinést věci, na které si ukáže), tak by jí byla samozřejmě psychickou oporou, parťákem pro další etapy někdy více veselého, někdy více smutného, ale šťastného života. 

Gita je jemné, citlivé povahy, prioritou života je pro ní rodina, ve které žije. Lucince bude oporou při chůzi, bude jí pomáhat s jemnou motorikou a také cvičením. Lucinka se dorozumívá znakovou řečí, proto se Gita navíc učí i posunky, pomocí kterých bude Lucinku poslouchat.

A co by vám chtěla vzkázat Lucčina starší sestra Zuzanka? Proč by právě Lucinka měla mít asistenčního psa?

Protože jsi statečná holka, která si už hodně prožila, ale stále jsi plná naděje a naplňuješ nás láskou
a radostí.

Protože ty si zasloužíš mít alespoň o trochu snazší život, i když si z něho hodně okusila a už víš, že nežijeme v pohádce. Pejsek by ti všechno podal a také pomohl třeba v tom, že až budeš mít záchvat, tak doběhne pro mámu.

Když já jsem měla špatný den, byla jsi to ty, kdo mě obejmul, ačkoliv ti byly pouhé 3 roky. A obejmula jsi mě
i mnohokrát potom. A já ti za to děkuji. A až se rozejdeš, tak tu budeme my, ale i pejsek, aby ses měla
o koho opřít.

Přispět Lucince můžete přes QR kód níže (v poznámce je předvyplněno "pro Lucinku", abychom mohli platby identifikovat), anebo přes online sbírku na portále Donio.cz.

Děkujeme! 

QR_kod_Lucinka

asistencni-pes-pro-Lucinku2
received_163800038990580 (1).jpeg

Vybráno 74 754 Kč z 250 000 Kč

Lucinka & Gita již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.