Emma&Ella potřebují nový kočárek

Dvojčátka Emmička a Ellinka se narodila předčasně a potýkají se s vzácnou diagnózou, která s sebou nese zdravotní komplikace. Kromě jiných pomůcek, rehabilitací a terapií, které rodiče hradí ze svého rozpočtu, teď potřebují nový kočárek, protože ze starého už brzy vyrostou. 

Emma&Ella potřebují nový kočárek

Holčičky se narodily předčasně a v roce 2020 byla rodičům sdělena diagnóza: CFC syndrom, který se projevuje opožděným psychomotorickým vývojem, svalovou slabostí a únavou, častým pláčem, nespavostí, nepřibíráním na váze, pomalým růstem… 

Díky neustálému cvičení se holky dokázaly ve třech letech samy posadit, bohužel ale nemluví, ani se neumí samy najíst. Strava jim musí být podávána vleže v tekuté formě v malých dávkách v průběhu celého dne. Ellinka navíc velmi omezeně vidí. Holčičkám moc pomáhají hipoterapie – uvolňují ztuhlé svalstvo, stimulují centrální nervovou soustavu, zlepšují koordinaci pohybů, stabilitu a zvyšují celkovou pohyblivost.

CFC syndrom je v ČR známý pouze ve 4 případech, ve světě jím trpí přibližně 400 lidí. Kompenzace – rehabilitace pro holčičky a různé terapie jsou samozřejmě velmi nákladné. Rodina si většinu těchto terapií hradí sama, ale kočárek pro obě holčičky už je nad jejich možnosti. 

Pojďme společně pomoci. 

Přispět můžete přes Donio, anebo třeba platbou přes QR kód - je vyplněna poznámka "Emma&Ella". 

Děkujeme. 

Emma&Ella

E-hipo
E1
E3

Vybráno 95 572 Kč z 120 000 Kč

Emma&Ella potřebují nový kočárek již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.