Naše sbírky

Mimoškolní vzdělávání pro sociálně znevýhodněné děti

08.04.2025
Patrony naší sbírky a celého projektu na podporu mimoškolního vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí se stali Pavel Šporcl a Bára Kodetová.

Věrce, která je v pěstounské péči své babičky, jsme zaplatili lekce klavíru a houslí, Karolíně doučování a přípravu na přijímací zkoušky na střední školu a pětiletému Damiánovi školku v přírodě. To jsou jen některé příklady dětí ze znevýhodněného sociálního prostředí, kterým jsme přispěli na mimoškolní činnost. Žádostí o tuto formu finanční podpory však máme mnohem víc, a proto vás prosíme o pomoc.

 
Foto: Vojtěch Vlk                                                                                   Lindu v našem projektu dlouhodobě podporujeme. Potýká se s kombinovaným handicapem
                                                                                                                   autismu a mentální retardace, ale má absolutní sluch a hraje na několik hudebních nástrojů. 
 

Příspěvky na mimoškolní vzdělávání předáváme již 5. rokem a jen v loňském roce (2024) přispěla naše nadace 233 dětem celkovou částkou 653 573 Kč. V našem projektu zaměřeném na mimoškolní vzdělávání nepodporujeme pouze hudební vzdělávání, ale prakticky všechny oblasti zájmové činnosti. Přispíváme na sportovní a výtvarné kroužky, na doučování v českém jazyce a matematice, přípravu na přijímací zkoušky na SŠ, ale také na školy v přírodě, školní výlety a letní tábory. A to vše dětem, které vyrůstají buď pouze s jedním rodičem, anebo jejich rodina žije na hranici chudoby. Dále také dětem v pěstounské péči nebo dětem, které vyrůstají v dětském domově. 




Patronem naší sbírky a celého projektu se stal známý houslista Pavel Šporcl spolu se svou ženou Bárou Kodetovou. Proč? Zeptali jsme se. 

„Jako profesionálnímu hudebníkovi mi to dává absolutní smysl. Je smutné, že tolik dětí nemá rovné možnosti navštěvovat kroužky, proto jsem se rozhodl sbírku a projekt Nadace Naše dítě podpořit. 
Já jsem začal v pěti letech hrát u mého učitele houslí nejprve na klavír, abych se naučil zpívat a intonovat. Za pár měsíců jsem pak dostal malinké housličky a začal jsem na ně hrát. Samozřejmě si dnes neumím představit, že by to bylo nějak jinak a jsem za to velmi vděčný,“ říká Pavel. 

A Bára dodává: “Naše dcery chodily od malička do základní umělecké školy a brali jsme to jako samozřejmost. Takovou možnost by měly mít všechny děti, s hudbou, se sportem, nebo s čímkoliv, co je baví a naplňuje a rozšiřuje jejich dovednosti.“





Foto: archiv B. Kodetové


Přispíváte na: 

  • Fotbalový kroužek (cca 1 000 Kč za pololetí)

  • Taneční kroužek (1 000-2 000 Kč za pololetí)

  • Hudební kroužky – hra na kytaru, housle, bicí, klavír, zpěv, saxofon apod. (pololetí v ZUŠ cca 1 200-2 000 Kč)

  • Škola v přírodě (cca 4000 Kč)

  • Školní výlet (cca 2 000 Kč)

  • Letní tábor (4 000-7000 Kč)

  • Přípravný kurz na SŠ (cca 2 000 Kč)

  • Doučování (cca 4 000 Kč za půl rok)


Velmi děkujeme za jakoukoliv podporu pro sociálně znevýhodněné děti. Kroužky zlepšují celkovou kvalitu jejich života, přispívají k lepšímu začlenění do kolektivu a společnosti, napomáhají učení se spolupráci v týmu a zvyšují možnosti uplatnění v budoucím životě.

Více o projektu

 
Na sbírku

Mimoškolní vzdělávání pro sociálně znevýhodněné děti

jsme vybrali již
0