KIA za rok 2018 věnovala Nadaci Naše dítě rekordní částku: 521 950 korun

6. 2. 2019
KIA za rok 2018 věnovala Nadaci Naše dítě rekordní částku: 521 950 korun

Poprvé za devět let spolupráce se podařilo prolomit hranici půl milionu korun. Za první pololetí roku 2018 věnovala automobilka KIA Nadaci Naše dítě 274 150 korun, druhé pololetí roku se zapsalo částkou 247 800 korun. Celkový výtěžek za loňský rok tedy činí rekordních 521 950 korun. Tato částka již byla rozdělena mezi 18 rodin a také organizací v Česku, kterým pomohla zajistit například časově náročné neurorehabilitace se specializací či kompenzační pomůcky.

Projekt „Já a Kia pomáháme dětem,“ v rámci kterého automobilka KIA věnuje padesát korun z každého nově prodaného vozu v Česku na pomoc handicapovaným dětem, se od roku 2017 úzce soustředí na podporu dětí trpících dětskou mozkovou obrnou a autismem.

„Na rok 2018 budeme určitě rádi vzpomínat. Díky rekordně vysokému zájmu zákazníků o naše vozy jsme mohli poprvé v  historii naší spolupráce věnovat Nadaci Naše dítě částku přesahující půl milionu korun. Strategie podpory rodin je pro nás velmi důležitá, neboť péče o děti s poruchami autistického spektra či dětskou mozkovou obrnou je velmi nákladná a počet dětí s tímto postižením bohužel stále roste,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR manažerka společnosti KIA MOTORS CZECH a dodává: „I nadále se chceme soustředit na maximální zlepšování a zpestření kvality života konkrétních rodin a jejich individuálních žádostí o pomoc v Česku“.

„Pro každou organizaci, která pomáhá potřebným, je velmi důležité, aby měla určitou míru jistoty v tom,  jak bude moci pomáhat v následujících letech. Proto jsou pro nás velmi důležití všichni pravidelní dárci, díky kterým víme, kolika rodinám a organizacím budeme přibližně schopni pomoci. I proto velmi rádi, že se automobilce KIA, která patří k našim největším pravidelným dárcům, v Česku daří. Také si velmi ceníme toho, že se KIA soustředí na drobnější podporu více konkrétních rodin a organizací. Tato podpora možná není tolik vidět, ale pro rodiny má zcela zásadní vliv,“ říká čestná prezidentka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.