Rok 2011

26. 2. 2018

V týdnu od 19. do 24. září 2011 se ve všech prodejnách Rossmann po celé ČR uskutečnil třetí ročník charitativní kampaně, jejíž výtěžek jde prostřednictvím Nadace Naše dítě na pomoc konkrétním ohroženým dětem. Za pouhý jeden týden bylo dosaženo ohromujícího celkového výtěžku 10 072 011,- Kč!

Charitativní kampaň podpořily moderátorky Ivana Gottová, Mahulena Bočanová, moderátor Petr Vondráček a herec Roman Vojtek. Svým nákupem darovali dětem úsměv.

Výtěžek 3. ročníku kampaně bude použit na dovybavení dvanácti porodnic v různých městech ČR a na úhradu osobní asistentské péče pro handicapované děti. Odborným garantem nákupu zdravotnických zařízení a výběru porodnic je Česká neonatologická společnost.

Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze Krči obdržela přístroj na měření mozkových funkcí předčasně narozených dětí, aEEG, Olympic CFM 6000. Dále převzala vyhřívané lůžko pro novorozence Atom Infra Warmer včetně příslušenství. Vše za celkovou částku 1 035 215,- Kč.

Pro Fakultní nemocnici Brno je určen neonatální transportní inkubátor TI 2000 s příslušenstvím a zároveň speciální ventilátor Acutronic Fabian HFO v celkové hodnotě 1 897 000,- Kč.

Pro deset vybraných porodnic byly zakoupeny resuscitační sady na záchranu života novorozených dětí v celkové částce 1 200 335,40,- Kč. Přístroje jsou určeny pro porodnice v těchto městech: Česká Lípa, Teplice, Jindřichův Hradec, Kolín, Kladno, Uherské Hradiště, Prostějov, Třebíč, Praha (FN Královské Vinohrady) a Žatec.

Z výtěžku kampaně Nadace Naše dítě přerozdělila částku 3 000 000,- Kč mezi pět zařízení, která zajišťují osobní asistenci pro handicapované děti. Jsou jimi: OS Lipka Prostějov, DS AKORD Praha, Dětský klíč Šumperk, Denní a týdenní stacionář Jihlava, DS ALVALÍDA Liberec.

Prostřednictvím organizací Helppes, o. s., a Pomocné tlapky, o. p. s., je hrazen výcvik dvou asistenčních psů pro handicapované děti částkou 400 000,- Kč.

Dále byl podpořen provoz Klokánků Fondu ohrožených dětí částkou 500 000,- Kč.

Zbývající část výtěžku rozděluje Nadace Naše dítě v rámci financování individuálních žádostí rodin s handicapovanými dětmi převážně na zdravotnické a rehabilitační pomůcky.

Děkujeme všem laskavým lidem, kteří se do charitativní kampaně zapojili!