Terapie pro Daníka

Daník dělá neuvěřitelné pokroky, a to díky intezivní péči rodiny a absolvování nezbytných rehabilitačních pobytů, neurorehabilitací… Rádi bychom Daníkovi, společně s vámi, přispěli na terapii s delfíny, protože už ji jednou zkusil a… po 12 letech se zbavil plenek a zvládne cumlat bonbon!

Terapie pro Daníka

Dana podporujeme již několik let, známe ho v nadaci od jeho osmi let. Dnes je Danovi už třináct, je to velký kluk, ale jeho diagnóza se nemění – mozková obrna, spastická kvadruparéza. To znamená, že všechny čtyři končetiny jsou ztuhlé a trvale stažené (spastické), proto je nutné je pravidelným cvičením protahovat.

Od pěti let Daník jezdí na neurorehabilitace, předtím se samozřejmě doma věnovali intenzivnímu cvičení Vojtovy metody i metody Bobath. Po roce intenzivního neurorehabilitačního cvičení uzvedl Daník každou končetinou zátěž asi jeden a půl kilogramu, sám si sedl a v sedu si vydržel  hrát. Sám se dostal do kleku na všechny čtyři končetiny a začal nacvičovat lezení po čtyřech. Po dvou letech cvičení se Daník dostal na kolínka a začal pomalu lézt. Začal mluvit i ve větách. V současné době trénuje sezení, vysoký klek i stoj a také pohyb na invalidním vozíku.

Daník má navíc kombinované postižení zraku a také epilepsii, má proto zhoršenou soustředěnost a je lekavější. Ale je to velký bojovník, baví ho všechno a s velkým nasazením se zapojuje do dění okolo sebe. Velkým pomocníkem je mui jeho mladší bráška Jiřík.

Díky všem terapiím, ale především také první zkušenosti s delfinoterpií nastal u Dana za poslední rok obrovský progres v rámci sebeobsluhy, na toaletě, ve sprše, kde se snaží umývat sám jednou rukou. A zlepšila se i jeho soustředěnost.

„Delfínoterapie je úžasná a Daník si to moc to užívá. Nevnímá mě a věci kolem sebe a soustředí se jenom na toho delfína. V přítomnosti delfína plaval poprvé v životě sám. Je to kousek po kousku, ale jde to. Dělá nám velikou radost.“

A my společně s vámi chceme Daníkovi pomoci dělat další pokroky na jeho nelehké cestě. 

Vybráno 13 651 Kč z 300 000 Kč

Terapie pro Daníka již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.