Stropní asistenční systém pro Štěpánku

Štěpánka trpí vážným kombinovaným handicapem – mozkovou obrnou, ale také poruchami chování a epilepsií. Štěpánka potřebuje péči 24/7, je na plenkách a i v dalších běžných úkonech je nesamostatná. Chtěli bychom mamince pomoci s péčí o Štěpánku příspěvkem na stropní a asistenční systém ROOMER. 

Stropní asistenční systém pro Štěpánku

Štěpánce je 12 let, je to už docela velká holka, ale duší stále miminko. Nemluví a je plně závislá na péči druhé osoby. Narodila se jako třetí dítě do rodiny, porod byl bohužel komplikovaný a došlo k poškození mozku.

Jelikož už měla maminka zkušenosti se dvěma miminky, poznala velmi brzy, že Štěpánčin vývoj nepostupuje tak, jak by měl.
V pěti měsících začali cvičit Vojtovu metodu. Zanedlouho Štěpánka dostala dva velké epileptické záchvaty, a tím se rozjela různá vyšetření, po nichž byla stanovena diagnóza: DMo, epilepsie, mentální retardace, sebepoškozování.

IMG_20210609_134740

"Bylo to hodně těžké. Co teď? Zažívali jsme strach, bezmoc, vůbec jsme netušili, co bude dál a jak se s touto zprávou vyrovnat."

Štěpánka intenzivně rehabilituje a rodina jí velmi pomáhá v dalším rozvoji. Musela podstoupit také náročnou ortopedickou operaci – odebrání štěpů z holenní kosti a následné zaseknutí do kotníků kvůli narovnání. Velkým úsilím vynaloženým na intenzivních rehabilitacích se Štěpánka naučila lézt po čtyřech. Spoustu času rodina tráví na cestách za lékaři a na rehabilitace. 

Péče o Štěpánku je samozřejmě náročná, nicméně zde je vzkaz od maminky: „Každý úsměv na její tváři nás dobije a máme sílu v tomto úsilí pokračovat.“

IMG_20210602_130817

Vybráno 48 923 Kč z 250 000 Kč

Stropní asistenční systém pro Štěpánku již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.