Štefan & Rufus

Štefanovi je 15 let, trpí atypickým autismem, ADHD a dalšími zdravotními problémy. Štefan je v péči svých prarodičů už od narození, matka ho zanechala v porodnici, ale babička s dědou neváhali a vzali si vnuka do péče. Štefan by potřeboval psího parťáka Rufuse, proto jsme se sbírkou na Donio rozhodli podpořit jeho výcvik. 

 Qr kod_Stefan 

Štefan & Rufus

Štefan je velmi nedůvěřivý, špatně navazuje sociální kontakt, je velmi fixovaný na svou rodinu, známé prostředí atd. Doma pečuje o agamu a šneky, ale miluje také pejsky. A ten asistenční by byl zároveň velkým pomocníkem pro babičku a dědu v péči o Štefana a pro chlapce samozřejmě kamarádem, který mu pomůže překonávat překážky v běžném životě. Bude ho doprovázet do školy, k lékaři či na hřiště. V důsledku své diagnózy si kamarády hledá velmi obtížně. 

Rufus bude Štefanovi pomáhat: 

  • jako doprovodný pes (kamarád, pocit bezpečí)
  • zklidnění při afektu (např v MHD), pes vstoupí před Štefana, aby na sebe upozornil, on tak nebude řešit tolik okolí, které ho rozptyluje a znepokojuje
  • částečná náhrada rodičovského doprovodu
  • zastavení před silnicí, aby Štefan neohrozil sebe, ani své okolí

Rufus je málo známé plemeno portugalského vodního psa. Je mírumilovný, ale i odvážný a má proto všechny předpoklady být skvělým parťákem tam, kde je pořeba nastolit radost a pohoda a pocit bezpečí.

asistennčí pes pro Štefana5.jpeg
asistennčí pes pro Štefana1
asistennčí pes pro Štefana2

Vybráno 55 550 Kč z 250 000 Kč

Štefan & Rufus již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.