Školné pro Davida, který se léčí po rakovině kostí

Davidovi byl v říjnu 2018 nalezen zhoubný nádor pod pravým kolenem, následovala řada operací a chemoterapií, které Davida na velmi dlouhou dobu vyřadili z normálního života, z dětství. Davidova maminka sama také bojovala se zhobnou nemocí. Žádá nás o příspěvek na školné, ale i zdravotní pomůcky pro Davida. 

Školné pro Davida, který se léčí po rakovině kostí

"Je mi 15 let, poslední 4 roky se trápím s těžkou nemocí. Podstoupil jsem moho operací, strávil jsem celé měsíce v nemocnicích, týdny jsem se nemohl hýbat a ještě mnohem déle jsem se nemohl postavit na nohy a taky vidět své kamarády. Přišel jsem o všechny vlasy, necítil chuť jídla, musel jsem úplně opustit svůj dosavadní život - kamarády, fotbal, kytaru."

Přes všechny úskalí David dokončil základní školu a nyní nastupuje na pedagogické lyceum. Maminka nás žádá o příspěvek na školné, adaptační kurz, předepsaný tablet, ale také zdravotní ortopedické pomůcky pro Davida, fyzioterapie nebo kurzy kytary. 

David má v důsledku chemoterapií poškozený sluch, také těžkou osteoporózu, poškozený chrup nebo rozdílnou délku nohou, kterou je třeba trvale léčit a kompenzovat. Svého snu hrát na kytaru se ale Davča nevzdává, navštěvuje kurzy a v budoucnu by se rád věnoval muzikoterapii. 

Maminka je s Davidem sama, pomáhá jí pouze starší syn, který studuje vysokou školu. Davidova maminka sama bojovala se zákeřnou nemocí, v roce 2018, krátce po Davidových prvních chemoterapiích musela na operaci s karcinomem prsu.

Podpořme rodinu v jejich novém začátku a umožněme Davidovi studovat, co ho baví. 

Přispět můžete přes Donio, nebo přes přiložený QR kód, kde je vyplněna poznámka "pro Davida". 

Děkujeme!

QR_kod_David

Vybráno 10 700 Kč z 100 000 Kč

Školné pro Davida, který se léčí po rakovině kostí již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.