Pomozme Karolínce promluvit!

Karolínka v důsledku svého handicapu nemluví. Proto když něco chce, či potřebuje, pláče, směje se, nebo mlčí. Jinou možnost nemá. My bychom jí ale chtěli pomoci mluvit, a to za pomoci speciálního počítače a programu, který umožňuje komunikovat pomocí očí. 

Pomozme Karolínce promluvit!

Karolínce je 8 let. Na svět přišla kvůli komplikacím při porodu bez známek života a musela být oživována. Nedostatečné okysličení mozku způsobilo trvalé následky v podobě mozkové obrny. Nesedí, nechodí, nemluví, nic neuchopí do ručiček. 

Karolínka má postižené všechny 4 končetiny, v osmi měsících se přidala také epilepsie. Potřebuje proto neustále cvičit, protahovat spastické končetiny a uvolňovat svalové napětí. Posadí se s oporou a přetáčí se na bříško a zpět, udrží hlavičku.

Karolínka je veselá holčička, ráda se dívá na pohádky a zbožňuje vodu. Miluje velký kolektiv, do školy se vždy moc těší a ráda tráví čas také se svými dvěma neteřemi – ano, Karolínka je už teta. :) 

Rádi bychom Karolínku podpořili, a to jak se cvičením, tak s pořízením speciálního počítače a vybavení k němu, které umožní Karolínce komunikovat s okolním světem, říct si o pomoc, o jídlo, o objetí.

Podpořit Karolínku můžete na Donio.cz 

Děkujeme. 

IMG_20211013_160230

Vybráno 7 211 Kč z 200 000 Kč