Pomoc pro Týnku

Kristýna se narodila s vývojovou vadou – deformovaným pravým předloktím. Hned po narození jí část ruky musela být amputovaná. Bohužel nemá naději na protézu, protože její rána se nehojí a pahýlek jí je nadále amputacemi zkracován. Podpořme statečnou třináctiletou slečnu v boji s osudem.

Pomoc pro Týnku

Kristýna se narodila jako starší z dvojčat, má sestru Terezu a také mladšího brášku Kristiána. Maminka je v invalidním důchodu a na 3 děti zůstala sama. 

Týně byla hned po narození amputována část pravé ruky. Poté následovala transplantace kostního štěpu, aby mohla dostat protézku. Štěp se však neujal a Kristýnčin pahýlek napadla zákeřná infekce – zlatý stafylokok. Ten ji od té doby stále ohrožuje, rána se nehojí a několik týdnů v roce musí Týnka strávit v nemocnici, kde je pahýlek postupně dalšími amputacemi zkracován. Kvůli nehojící se ráně nemá Kristýna naději na protézu. Léčba otevřené rány na pahýlu je bohužel složitá, klasická medicína v tomto případě není příliš úspěšná, proto zkouší maminka s Kristýnou i další alternativní možnosti. 

Týna se svým osudem pere statečně a přes svůj zdravotní handicap a neustálé bolesti dosahuje úspěchů. Spolu se svou sestrou – dvojčetem Terezkou trénují závodně sportovní aerobik, jezdí na soutěže a nyní je čeká kvalifikace na Mistrovství ČR. Kromě aerobiku s Terezkou chodí také na fotbal a spolu s mladším bratrem Kristiánkem trénují i v hasičském kroužku. Sport Týně velmi pomáhá vyrovnat se s jejím handicapem. 

Tyna_DonioMessenger_creation_6633b72f-4c7f-4250-97ec-3a1ea31

Vybráno 23 538 Kč z 400 000 Kč