Pomoc pro 9 dětí s maminkou

Ještě donedávna tvořili úplnou 11 člennou rodinu. Bohužel vztah rodičů a pěstounů se po více než 20 letech rozpadl a nyní je maminka s 9 dětmi sama. Čtyři děti jsou v pěstounské a poručnické péči a všechny se potýkají s handicapem. 

Pomoc pro 9 dětí s maminkou

Dva chlapci trpí syndromem týraného dítěte, patnáctiletý Petr má mentální handicap a nejmladší Kubíček se narodil s Downovým syndromem. 

Paní Marii podporuje naše nadace pravidelně, nyní však potřebuje rodina nový vůz, proto chceme zkusit oslovit o pomoc veřejnost. Opravovat dokola starý vůz je velmi nákladné, proto by pomohlo vybrat dostatek financí na vůz nový, větší a bezpečnější a také snad na nějakou dobu bezporuchový. Vytížené mamince
9 dětí by to velmi usnadnilo organizaci domácnosti.

Pěstouni mají celkem 9 dětí, na které nyní ale zůstala sama maminka.

Nejstarší dceři je 21 let a studuje prvním rokem na Univerzitě Karlově, molekulární biochemii, synovi Michalovi je 19 let a dodělává si na SŠ maturitu. Václav (18) a David (16) jsou v poručnické péči, oba mají syndrom Can (syndrom týraného dítěte), protože byli týrání otcem, než se dostali do péče pěstounů. Synovi Jakubovi je 15 let a chystá se na studium rybářské školy v Třeboni. Syn Petr (15 let) je v pěsnounské péči a studuje 8.ročník speciální základní školy, má středně těžkou mentální retardaci a vývojovou dysfázii. Dále dcery Zuzka (12 let) a Kačenka (8 let). Malý Kubíček je v poručnické péči a trpí Downovým syndromem, jsou mu nyní tři roky, začíná chodit, mentální vývoj odpovídá cca 1 roku. S Kubíkem je třeba cvičit doma Vojtovu metodu, Pé'ťu s handicapem maminka dováží do speciální školy každý den. 

Maminka se snaží, jak může, pracuje brigádně na poště, ale také jezdí do lesa kácet a řezat dřevo. Rodina bydlí ve velkém domě, který je také nutné postupně upravovat (například nová okna, podlahy, kotel apod. - s částí těchto nákladů jsme pomohli v loňském i předloňském roce). 

Děkujeme za každý příspěvek, který rodině pomůže. 

 

Vybráno 403 901 Kč z 800 000 Kč