Pomáháme Tereze dát rodinu dohromady

Tereza je dívka, které je 24 let. Má pět mladších sourozenců, se kterými nikdy nepoznala fungující rodinu, ani skromný Štědrý večer či klasické rodinné výlety a dovolené. Terku bychom rádi podpořili v její snaze udržovat vztahy se sourozenci a prožít s nimi hezký společný čas v létě či na Vánoce.

Pomáháme Tereze dát rodinu dohromady

Tereza sama byla ve 14 letech odebrána matce, která péči o děti nezvládala. Pět mladších bratrů a sester je od roku 2021 rozmístěno po různých dětských domovech po celé republice. 

Tereza vystudovala střední školu, o prázdninách chodila na brigády a po maturitě si našla si práci. Snažila se matce posílat peníze, aby finančně podpořila své sourozence. Rozpadu celé rodiny však zabránit nedokázala. Její sourozenci – Marie (9 let), Sebastián s downovým syndromem (11 let), Josef (14 let), Jan (17 let) a Jakub (18 let) jsou nyní umístěni v dětských domovech. Dvě děti jsou aktuálně v pěstounské péči.

Tereza za svými sourozenci pravidelně jezdí, vozí jim dárky, občas vyzvedne jednoho ze starších sourozenců a jedou na druhý konec republiky na návštěvu za těmi mladšími. Jejím velkým snem však je, aby se alespoň občas celá rodina, i když bez rodičů, za to se šikovnou a akční sestrou v čele, spolu sešla a prožila několik dnů. Nápad poprvé uskutečnila díky úsporám předloni o Vánocích. Zarezervovala ubytování v Orlických horách, vyzvedla všechny sourozence a všichni společně prožili vánoční svátky, o kterých snili – jako rodina. Se stromečkem a s dárky – rybářské vybavení, kytara, knížky, auto na ovládání a první malování pro malé slečny, každý dostal, co si přál. V loňském roce Tereze však už úspory došly a s finančním zajištěním sourozeneckých rodinných Vánoc jí pomohla naše nadace.

Tereza má velké přání, které je pro mnoho z nás naprostou samozřejmostí. Chtěla by se alespoň dvakrát do roka sejít se svými bratry a sestřičkami jako celá rodina, která drží pohromadě a navzájem si umí a hlavně v budoucnu bude umět pomáhat. To co nezažila s rodiči, chce umožnit alespoň svým sourozencům. Touto sbírkou ji finančně pomůžeme uskutečnit její sen a všem sourozencům umožnit navázání normálních rodinných vztahů a vytvořit si vzájemné pouto. Tereza chce rodinu dát pravidelně dohromady vždy na pár dnů v létě a vyrazit se všemi na rodinnou dovolenou a to samé o vánočních svátcích.

Vybráno 100 625 Kč z 100 000 Kč