Pomáháme Matýskovi v boji s nevyléčitelnou nemocí

Tisíce menších či větších nádorů, které pokrývají celé tělo zvenku a bohužel i zevnitř. Tak se projevuje neurofibromatóza, která napadá nervový systém a způsobuje tumory po těle i vnitřních orgánech. Právě s touto nemocí bojuje patnáctiletý Matěj.

Pomáháme Matýskovi v boji s nevyléčitelnou nemocí

Tato nemoc není jen ošklivá a bolestivá, ale také nevyléčitelná. Matěj je odmalička odkázaný na operace a v Motolské nemocnici je skoro jako doma. Doktoři vždy vyjmou část nádoru, ale nikdy ne celý, roste totiž z nervu. Boj s touto nemocí je opravdu těžký, stojí chlapce mnoho sil a trápení. Měl už tolik nádorů – v mozku, v krční páteři, na zádech, vždy přijde operace, ale bohužel nádory rostou dál, další a nové… Matěj žije v láskyplném prostředí, s dalšími čtyřmi bratry a maminkou, která ale bohužel na všechno zůstala sama. Situace je proto velmi náročná a schází finance skoro na všechno...

Matěj není jediný v rodině, který trpí touto vážnou nemocí. Se stejnou diagnózou se potýkají jeho další dva bráškové – Šimon a Marek. Neurofibromatóza 1. typu je nevyléčitelná nemoc, na kterou v roce 2016 zemřel také otec chlapců.

Matěj má v důsledku neustále rostoucích nádorů depresivní poruchu chování, intelektem je v pásmu lehké mentální retardace a je plně odkázaný na péči své maminky. Ta nese celý svůj osud sice už dlouhou dobu statečně, ale nyní jako matka samoživitelka potřebuje naši pomoc a podporu. S onemocněním chlapců má vysoké finanční výdaje spojené s léčbou, kromě léků ji tíží také nákladné dojíždění do nemocnic, a hlavně výdaje spojené s bydlením.

Málokdo si asi dovede představit odpovědnost a tíhu, kterou musí maminka chlapců nést na svých bedrech. Pomáhá babička i kamarádka, ale bydlí daleko od sebe. Proto by se maminka s chlapci ráda přestěhovala blíže k pomocným rukám. Zároveň je její současné bydlení vzhledem k astmatu a dalším zdravotním komplikacím chlapců nevyhovující.

Pojďme společně, jako už mnohokrát, ulehčit těžký osud těm, kteří to opravdu potřebují.

Děkujeme. 

IMG_20231008_180035
IMG_20231008_180114
IMG_20231008_180126
IMG_20240119_073715
IMG_20240119_073755

Vybráno 410 344 Kč z 200 000 Kč