Petřík & Jess

Petřík trpí vzácnou genetickou vadou a potřebuje čtyřnohého parťáka Jesse, který mu usnadní život. Jess bude Petříkovi pomáhat zejména v rámci canisterapeutického polohování, které bude přizpůsobeno jeho možnostem a aktuálnímu zdravotnímu stavu a bude mu pomáhat v rozvíjení jemné motoriky při hlazení a další interakci. 

Petřík & Jess

Petřík se narodil bez komplikací v termínu porodu. Bohužel již po půl roce rodiče zaregistrovali, že není něco v pořádku. Po dlouhých peripetiích Petříkovi diagnostikovali vzácnou genetickou vadu, Noonanové syndrom. K tomu se přidružila ještě epilepsie a další komplikace. Aktuálně má Petřík tracheostomii, kvůli častým dýchacím potížím. Péče o Petříka je pro rodiče velmi náročná. Petřík nemluví, chodí pouze ve speciálním chodítku, musí se krmit mixovanou stravou a je na plenách. Je to ale veselý kluk a zvířata má moc rád, hlavně pejsky. Chodí do speciální školy Diakonie v Ostravě a na nového kamaráda se moc těší. 

Protože je Petřík nechodící, bude ho Jess doprovázet u jeho speciálního chodítka nebo u invalidního vozíčku a bude ovládat také další speciální dovednosti jako je podávání předmětů denní potřeby, manipulace s invalidním vozíkem/chodítkem, předávání předmětů druhé osobě a přinášení předmětů od druhé osoby, rozsvěcení a zhasínání světla, otevírání a zavírání dveří, otevírání a zavírání skříněk a šuplíků a z nich podávání předmětů. Kromě významné pomoci rodičům, bude mít Petřík parťáka doma i ve škole, dokonce i v nemocnici nebo lázních, kde často pobývá.

Pojďme společně podpořit Petříka a Jesse, aby mohli být už brzy spolu. Výcvik asistenčních psů je velmi nákladný, ale psí parťák je pro Petříka nezbytný a bude velkou oporou.

Přispět můžete přes qr kód níže, nebo příspěvkem na náš účet: 2388483/0300. 

Případně při nákupu na Alze: 

https://www.alza.cz/media/nadace-nase-dite-petrik-potrebuje-psiho-kamarada-d6984999.htm 

Děkujeme! 

QR_kod_Petrik&Jess

06E383F6-F32E-4A12-B4C3-020991DCB5D7.jpeg
E9784AEB-B6A6-41BC-885B-203254F3437A.jpeg
IMG_7520.JPEG
IMG_8974.JPEG

Vybráno 2 800 Kč z 145 000 Kč