Naděje na pohyb pro Sebíka

Od narození se Sebík potýká s diparetickou formou mozkové obrny, mentální retardací a v důsledku ochablého svalstva bojuje také s narůstající skoliózou a kyfózou. Pro Sebíkův rozvoj jsou zásadní a naprosto nezbytné neurorehabilitační pobyty TheraSuit. Proto bychom vás rádi požádali právě o příspěvek na tato cvičení. 

Naděje na pohyb pro Sebíka

Sebíkův start do života nebyl dobrý, ale jeho úsměv po každém, byť malém pokroku vynahradí rodičům všechna trápení, se kterými každý den společně bojují.

Sebík brzy oslaví své 8. narozeniny. Jeho kombinovaný handicap mu však zatím nedovoluje chodit, ani mluvit. Díky každodennímu intenzivnímu cvičení se dostane sám do sedu, jeho snem je ale postavit se na vlastní nožky vedle svého staršího brášky Olivera a ujít pár vlastních krůčků. Sebíček a Oliver jsou velcí parťáci, tráví spolu mnoho času, učí se jeden od druhého a mají spolu láskyplný vztah.

Kromě jiného Sebíka trápí také neukotvená pravá kyčel a čeká ho bohužel tento rok náročná operace. Proto bude cvičení ještě o to potřebnější, aby znovu posílil svaly a mohl dál bojovat o svůj vytoužený cíl. Pro jeho rodiče je vše neuvěřitelně náročné a každý pokrok či drobný úspěch se rovná malému zázraku.

Rodiče se synem absolvují několikrát ročně neurorehabilitační pobyt TheraSuit (14 dní tohoto pobytu stojí 72 000 Kč), dále navštěvují ergoterapie, hiporehabilitace, logopedii či s ním cvičí Feldenkraisovu metodu. Kombinace všech těchto terapií pomáhá Sebíčkovi posílit svaly, rozvíjet hrubou i jemnou motoriku a vést ho k větší samostatnosti. Roční náklady rodiny pouze za péči o synka s handicapem se vyšplhají až k 400 000 Kč, proto je cílová částka taky vysoká, ale v podstatě jsou to roční náklady na péči o Sebíka... je proto zřejmé, že každý dar moc pomůže. 

Jakákoliv částka se ve sbírce vybere, 100 % této částky předáme rodině.

Vybráno 167 627 Kč z 400 000 Kč