Na cvičení pro Matěje

Matějovi bude letos už 12 let a prakticky celý život žije s důsledky mozkové obrny. Tato diagnóza zazněla, když Matějovi ještě nebyl ani rok. Rádi bychom rodině pomohli s výběrem financí na Matějovo neustálé a nezbytné cvičení. 

Na cvičení pro Matěje

Matěj se narodil ve 34. týdnu a po porodu se objevily problémy s dýcháním, měl nedostatek kyslíku, a navíc prodělal sepsi. To vše způsobilo následné zdravotní komplikace a opoždění ve vývoji. V necelém roce byla Matýskovi diagnostikována mozková obrna, konkrétně spastická kvadruparéza – tedy nejtěžší forma DMO, postižení všech 4 končetin. Později se přidal také problém s kyčlemi a epilepsie. 

Celý Matějův život se skládá z pravidelných prohlídek, vyšetření, rehabilitací, terapií a dalšího cvičení. Díky tomu, že s ním rodiče hodně a pravidelně cvičí také doma, dosáhl Matěj už mnoha úspěchů. Pro někoho možná velmi drobných, ale jak už z příběhů „našich“ dětí znáte, pro ně jsou to mílové kroky kupředu, které neskutečně motivují samotné děti a rodičům dávají naději na větší samostatnost jejich milovaného dítěte. Pokrok spojený s pohybem je i pro Matěje velmi motivující. Sám se přetočí na břicho a zpět, zvedne se na všechny čtyři a dokáže se doplazit, kam potřebuje. Díky intenzivnímu tréninku se mu zlepšuje také jemná motorika a s podporou si dokáže v sedě nebo kleku samostatně hrát.

Matěj moc rád cestuje, jezdí často autem, vlakem, do lesa, na nákupy ve vozíku a nejraději je v bazénu nebo v létě ve vodě venku. Vozík už trénuje řídit rukama sám, ale jen na rovné ploše, neumí brzdit. Někdy ho také vozí i mladší bráchové (Vojta, 9 let a Adam, 6 let). Když není zrovna někde na cestách, tak si aspoň brouzdá v navigacích na mobilu, sleduje YouTubery o cestování, nebo hraje vzdělávací hry. Také si rád moc povídá, se svojí prababičkou si pravidelně každý den volají hodinu i více. Když odpočívá na zemi, hraje si občas s figurkami a autíčky i společně s bratry. 

Sám se ovšem Matěj zatím nepostaví a samostatně nemůže ani sedět. Naše nadace proto přispěla Matějovi na rehabilitace i na nový kočárek. Rádi bychom vás teď touto cestou požádali o pomoc s financováním dalších hodin cvičení a případně kompenzačních pomůcek pro Matýska.

310790707_3422408041379554_84245002145068361_n
IMG-20231117-WA0026
IMG_20220327_112505_108

Vybráno 33 305 Kč z 400 000 Kč