Lepší život pro Adámka s mozkovou obrnou

Adámkovi jsou tři roky. Narodil se předčasně z dvojčátek, druhé miminko bohužel zemřelo. Maminka se musela vyrovnat se smrtí miminka, zároveň však i s tím, že Adámek si ponese následky nelehkého porodu celý život. Potýká se s diagnózou dětské mozkové obrny a dosud nechodí. 

 QR_kod_Adamek_web 

Lepší život pro Adámka s mozkovou obrnou

Adámek žije sám s maminkou a má ještě staršího brášku. Projevy jeho onemocnění je možné zmírnit intenzivní neurorehabilitací, proto musí hodně cvičit, rehabilitovat, jezdit do lázní. Je to veselý a šikovný chlapeček a všechna cvičení mu moc pomáhají a díky nim dělá pokroky. Je to však neustálá a také nákladná práce, spoustu cvičení nehradí zdravotní pojišťovny. 

Maminka zatím nemůže nastoupit do zaměstnání z důvodu náročné péče o Adama, proto je situace pro rodinu dost obtížná. Adámek bude i do budoucna potřebovat stále cvičit a rehabilitovat, aby se zlepšil jeho psychomotorický vývoj. Bude potřeba také logopedie, ergoterapie, hiporehabilitace apod. Maminka chce Adámkovi dopřát to nejlepší, aby se mohl co nejvíce rozvíjet, zatím je v rámci motoriky na úrovni 14 měsíčního miminka a v dalších ohledech cca 21 měsíců věku. 

Adámka můžete podpořit přes Donio, nebo třeba přes přiložený QR kód:

QR_kod_Adamek_web

Děkujeme. 

Vybráno 300 002 Kč z 300 000 Kč

Lepší život pro Adámka s mozkovou obrnou již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.