Domča ochrnul v důsledku nitrolebního krvácení, pomozme mu zase malovat!

Dominik v dubnu 2018 prodělal spontánní nitrolební krvácení, které mělo za následek ochrnutí pravé poloviny těla. Domčovi je 17 let, studuje střední zdravotnickou školu a chce se stát psychologem! Moc by mu pomohl neurostimulátor, který spastickou končetinu dobře rozhýbe a posílí.

Domča ochrnul v důsledku nitrolebního krvácení, pomozme mu zase malovat!

Domčovi je 17 let, žije pouze se svou maminkou a bráchou, kteří mu oba moc pomáhají. 

Spontánní nitrolební krvácení po ruptuře AV malformace je vrozená vada, o které Domča až do dubna 2018 nic netušil. V květnu 2018 podstoupil operaci, při které byla větší část malformace odstraněna. Bohužel Domča zůstal ochrnutý na pravou polovinu těla. Nejvíce postižená je pravá ruka, která je téměř nehybná.

"Po operaci jsem začal intenzivně cvičit a můj stav se pomalu zlepšuje. Cvičím každý den doma, pomáhá mi maminka a brácha. Pravidelně docházím na fyzioterapii, ergoterapii a logopedii do nemocnice v Kolíně. Často s maminkou jezdíme na dlouhé rehabilitační programy."

V září Dominik nastoupil do 1. ročníku SZŠ v Kolíně na obor Zdravotnické lyceum. Chtěl by se stát psychologem a také pomáhat lidem, jako spousta lidí už pomohla jemu.

"V poslední době mě nejvíce trápí stav ruky. Po přechodu na střední školu musím čím dál více psát a také psát na počítači, což mi moc nejde. Moc by mi pomohl přístroj na ruku H200 od Bionessu. Rád bych se zase jednou vrátil ke svému koníčku, kterým je malování."

Domča věří, že s přístrojem se ruka rozhýbe rychleji a že se zase bude moct věnovat svým koníčkům a také se bude moci více zapojit do kolektivu mezi své nové kamarády ve škole.

Přístroj je drahý a nehradí jej zdravotní pojišťovna. Potřebujeme pro Domču vybrat 140 000 korun!

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou přispět Domčovi ke splnění jeho snu. 

20190209_153936

Vybráno 52 810 Kč z 140 000 Kč