David potřebuje psí parťačku Colleen

David se narodil jako zdravý kluk. Ve třech letech mu ale do života vstoupila epilepsie, která se bohužel vyvinula ve farmakorezistentní formu, a David tak každodenními silnými záchvaty přišel o vše, co se naučil ve školce a později i ve škole. 

David potřebuje psí parťačku Colleen

Aktuálně je David plně odkázán na pomoc svých nejbližších. A proto by si moc přál psí kamarádku, která by upozornila na blížící se, nebo probíhající záchvat, především v noci. Rodině by to velmi usnadnilo péči o Davču.

Ahoj! Jmenuji se David a je mi 15 let. Narodil jsem se jako zdravý kluk, naučil jsem se chodit, mluvit a běhat a nic nenasvědčovalo tomu, že to tak jednou nebude. Ve třech letech mi ale do života vstoupila nemoc – epilepsie.

2

Nejdříve lékaři nevěřili, že nějaké záchvaty mám, ale začaly postupně přibývat. Střídaly se léky, diety, operace, ale nic nezabíralo. Přesto jsem chodil do školky i do školy, kde jsem se naučil číst, psát a počítat, jezdit na kole a motokáře. Nemoc ale postupovala pořád dál a záchvaty byly horší a horší.

Dnes trpím těžkou formou farmakorezistentní epilepsie, což znamená, že nezabírají léky a každodenní záchvaty způsobily, že jsem postupně ztratil vše, co jsem se naučil. Moc bych si přál psí kamarádku, která mě bude hlídat ve dne i v noci, a když přijde záchvat, dá vědět mé mamince. Mamka tak bude víc v klidu, protože na mě už nebude sama. 

Colleen je plemeno Papillon, česky „motýlek“. Je to Malý kontinentální španěl, který má v povaze radost a hravost a především schopnost se vcítit do svého majitele a jeho rodiny. Je to plemeno společenské, které se rychle učí. To jsou vlastnosti, které jsou třeba, aby Colleen mohla pomoci Davidovi. Dále je podstatná hmotnost, v dospělosti bude Colleen vážit asi 2,5–3 kg a může sedět Davidovi na klíně, aniž by mu způsobila otlaky na ochablém svalstvu.

4

Přispět Davidovi a Colleen můžete platbou přes QR kód, nebo přes sbírku na Donio.cz. 

QR platba-David

Děkujeme. 

Vybráno 46 172 Kč z 230 000 Kč