Covidová pomoc pro samoživitelky s handicapovanými dětmi

Stále se na nás obrací matky samoživitelky s handicapovanými dětmi, které v důsledku koronavirové krize přišly například i o částečný pracovní úvazek a nemají finance už ani na základní potřeby pro sebe a své děti. Podpořme společně nejzranitelnější skupiny obyvatel.

QR_covid

Covidová pomoc pro samoživitelky s handicapovanými dětmi
Kdo rychle dává, dvakrát dává. Pomozte nám v této neutěšené době zajistit základní potřeby pro znevýhodněné děti, které žijí pouze s jedním rodičem. 
 
V ČR je nyní 200 tisíc samoživitelek, třetina z nich má příjem pod 10 tisíc korun, přičemž až 90 % samoživitelek se musí obejít bez alimentů. Koronavirová krize může chudší a sociálně znevýhodněnou část obyvatelstva poznamenat výrazně negativně co se týká zadluženosti a následné uvíznutí v dluhové pasti, exekucích apod. 
 
Mezi samoživitelkami jsou často také maminky, které zůstaly samy s handicapovanými dětmi. V tomto období jsou právě sólo-rodiče nejohroženější skupinou a my jsme se rozhodli je podpořit finančním příspěvkem až 10 tisíc korun. Příspěvek bude sloužit na nákup potravin, případně úhradu nájemného či dalších základních potřeb (drogerie, ošacení).
 
Už v roce 2020 jsme v krizové době přerozdělili 67.000 korun ve prospěch více než dvaceti maminek a 50 dětí. Příspěvek se loni pohyboval v rozmezí 2000-5000 korun. S naléhavostí situace jsme se rozhodli příspěvek navýšit. Pomozte nám zlepšit život nejohroženějších skupin a znevýhodněných dětí.
Přispět můžete rychlou platbou přes QR kód: 
QR_covid
Nebo na naše účty: 
2388483/0300 
Do poznámky uveďte "Covid". U platby QR kódem je poznámka předvyplněna. 

Vybráno 193 469 Kč z 50 000 Kč