Auto pro Verunku

Verunka se narodila předčasně ve 26. týdnu těhotenství a vážila pouhých 845 gramů. V nemocnici strávila tři měsíce, měla potíže s dýcháním, ale rodiče netušili, že by mohla přijít nějaká závažná komplikace či diagnóza. Bohužel Verunka doma později dostala zástavu dechu a rodiče ji museli oživovat. 

QR kod_Verunka

Auto pro Verunku

"Po třech měsících v porodnici jsme si dcerku odnášeli domů s tím, že máme nejhorší za sebou. Po asi dvou měsících nám dcerka doma přestala dýchat. Museli jsme ji oživovat do příjezdu sanitky. Pak se zdálo, že už bude klidněji. Dcerka byla sice slabší, pohybově nevýrazná, ale mysleli jsme si, že to je u takto nedonošených dětí běžné."

Poté však přišla pro rodinu další rána. Verunce byla diagnostikována dětská mozková obrna. 

"Myslela jsem si, že to nemůžu přežít. Byly to nejhorší chvíle mého života. Nezbývalo ale nic jiného, než jít dál. Bohužel se dcerka ale ani intenzivním cvičením neposouvá tak, jak bychom si přáli. Dcerka pouze pase koníky a to pouze s přidržením další osoby. Také použití ručiček je hodně omezené. Ve všem je odkázaná na ostatní." 

Verunka je veselá holčička, ráda si prohlíží knížky, snaží se udržet fixu a kreslit. Miluje vodu, moc ji baví koupat se ve vaničce, ale úplně nejraději v bazénu. Má oblíbené pohádky v televizi. Ráda chodí ven a ještě raději si hraje se svým velkým bráchou. Bráškovi Martínkovi je 7 let a příští rok půjde do školy.

"Potřebovali bychom pořídit velké auto, které by vyhovovalo našim potřebám. Pořízení takového automobilu je ale velice nákladné. Za jakoukoliv pomoc s pořízením automobilu bychom byli velice vděční."

Verunce můžete přispět platbou přes QR kód, nebo převodem na náš účet s poznámkou "Verunka":

ČSOB 2388483/0300 

Konto Naše dítě 123131123/0600 

Při platbě přes QR kód je tato poznámka předvyplněna.

20201216_151922
20201224_202443
sáňky
Verunka_kšiltka

Vybráno 300 Kč z 100 000 Kč

Auto pro Verunku již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.