Auto pro Péťu, Lukáška a Adélku

Jmenuju se Péťa a je mi 10 let. Mám osmiletou sestřičku Adélku a skoro tříletého bráchu Lukáška. Já a nakonec i Luky jsme trochu jiní než ostatní děti, oba bojujeme s handicapem. Potřebovali bychom větší a spolehlivější auto, které uveze nás všechny a taky můj vozík a další kompenzační pomůcky.

 

Auto pro Péťu, Lukáška a Adélku

Adélka je zdravá holka a moc nám pomáhá, stejně jako rodiče. Já musím navštěvovat různé rehabilitace a terapie a taky jezdit do lázní, musel jsem taky na operaci kvůli šedému zákalu. A Lukáška to všechno nejspíš čeká. 

Já se pohybuji na vozíčku, na chůzi venku používám také chodítko, doma mám žebřiny na cvičení, madla na procvičování chůze a taky motomed. Ve škole mi to jde a vždycky se tam těším, jen psaní je pro mě obtížné, protože mám špatnou jemnou motoriku. Slovní zásobu mám taky dobrou, docházím ale i na logopedii, protože kvůli obličejové hypotonii hůře vyslovuji. Maminka říká, že jsem šikovný a chytrý kluk. Mám rád auta a stroje, rád hraju pexeso a deskové hry i hry na tabletu. Taky rád rehabilituju na konících nebo ve vodě. Jenže to všechno stojí dost peněz a podobnou péči bude asi potřebovat i mladší bráška. 

2× ročně jezdím do lázní na neurorehabilitační pobyt, cvičení v oblečku mi moc pomáhá a kvůli mé špatné rovnováze a hypotonii se mi v oblečku cvičí dobře, protože mi zpevní tělo. V únoru se mnou a mamkou byl v lázních poprvé i Lukášek a vše zvládl na jedničku a to měl hodně procedur. V září pojedeme zase a já už se moc těším.

Lukášek zatím neleze, pouze se plazí a sedá si, ale zatím se moc neudrží, taky moc nemluví, ale rozumí všemu, má rád autíčka a zvukové hračky. Lukášek má hypotonii, strabismus a šedý zákal má také, ale zatím nepatrný, pan doktor v Motole říkal, že je možné že se vstřebá a bráška nebude muset na operaci jako já. 

Lukášek má zatím rehabilitační kočárek, ale možná bude také potřebovat vozíček jako já. Maminka mě denně vozí do školy, která je od nás daleko, no a vlastně všude jezdíme společně. Denně jsme na cestě asi tak 3 hodiny a jezdíme taky za různými lékaři, na neurorehabilitační pobyty a do lázní. Bez auta se neobejdeme. Všem moc děkujeme za pomoc. 

Horakovi_vylet
Lukasek
Peta_reha
Peta_terapie

Vybráno 201 050 Kč z 600 000 Kč

Auto pro Péťu, Lukáška a Adélku již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.