Auto pro Lindu

Lindička trpí autismem a psychomotorickou retardací, má speciální dietu a mnoho dalších zdravotních omezení. Maminka potřebuje nový vůz, aby mohla Lindu vozit k lékařům specialistům, na rehabilitace a do lázní a samozřejmě na běžný provoz. Cestování MHD není možné. 

 QR kod_Linda 

Auto pro Lindu

Lindička je 15 letá slečna s duší dítěte.

Narodila v dubnu 2007 jako zcela zdravé dítko. Až před druhým rokem nastaly zdravotní potíže, které zprvu vypadaly jako reakce na očkování. Následovala četná a hlavně vleklá vyšetření, zkoumání ze stran všech odborných lékařů. Konečná diagnoza přišla až v době vysokého stupně dalšího těhotenství maminky-autismus s psychomotorickou retardací. Zpráva, která zasáhla v nejméně vhodný čas, zacloumala s celou rodinou. Dnes žije maminka s oběma dcerkami sama.

Linda má diagnostikováno kombinované postižení ve 4. stupni závislosti, které jí způsobuje řadu omezení. Autismus s psychomotorickou retardací, mentální retardací, vývojová dysfázie, ADHD. Dále také těžká myofunkční porucha, chabý svalový korzet, skolioza. Hypotonie svalová a trupová. Kloubní laxita.

Musí dodržovat přísnou bezlepkovou a bezmléčnou dietu a má další intolerance na potraviny. Nejen ona, ale obě děvčata jsou na dlouhodobé imunologické léčbě, obě mají bezlepkovou a bezmléčnou dietu.

Automobil je pro rodinu nutností. Přeprava s MHD je s Lindinou diagnózou autismu nemožná. I kvůli oslabené buněčné imunitě nemůže cestovat MHD. Je vzdělávána v domácím prostředí.

Maminka potřebuje nový vůz, aby mohla Lindu vozit k lékařům, do lázní apod. a potřebují s sebou vozit také různé kompenzační pomůcky. Maminka musí Lindu vozit několikrát týdně na terapie a rehabilitace.

Linda je i přes všechna omezení a nepřízeň osudu šťastná a milá dívka. Miluje hudbu celým svým srdcem. S hudbou vstává i uléhá. Celé hodiny dokáže poslouchat vážnou hudbu a operu. Hraje na klavír, to je její láska. Naučila se hrát sama podle poslechu. Má absolutní sluch. Hra na klavír jí při její diagnóze velmi pomáhá a uklidňuje ji. Má také velmi ráda kreslené pohádky, čtení pohádek a divadlo.

Maminka je samoživitelka a vychovává ještě druhou holčičku Ellu (11 let). I ta je umělecky nadaná. Otec není s rodinou v kontaktu. Pro maminku je to velmi těžká situace a pořídit si nové auto tak trochu sci-fi, i když je pro ně nepostradatelné. S dcerkami žije jen z dávek sociálního minima. Kvůli péči o Lindu nemůže do zaměstnání. Obě dcerky jsou umělecky nadané a maminka se je snaží podporovat v jejich lásce k umění a snaží se, aby měly hezké dětství.

Moc vás prosíme o pomoc. 

QR kod_Linda

Linda foto 2

Linda foto vláček

Vybráno 39 400 Kč z 300 000 Kč

Auto pro Lindu již není aktuální.
Podpořte některý z aktuálních příběhů.