Adámek potřebuje nové auto

Adámkovi je 9 let, trpí poruchou autistického spektra a mentální retardací. Je plně závislý na péči druhé osoby, nemluví, je celodenně na plenkách, vyžaduje neustálou pozornost. Rodina nás žádá o příspěvek na nový vůz, který potřebuje pro převoz Adámka do speciální školy, k lékařům apod.

  QR kod_Adam  

Adámek potřebuje nové auto

Už ve školce se Adámek projevoval spíše samotářsky, býval vyčleněný z kolektivu, nevydržel na nic čekat a občas se projevoval agresivně vůči sobě i ostatním. Dodnes je Adam hodně uzavřený a stažený do svého světa, je přecitlivelý na hluk a křik nebo třeba zvonek. Má své stereotypní rituály, které se musí striktně dodržovat, jinak hrozí afekt.

Adámek je od předškolního věku fascinován budíky a hodinkami, rád sleduje hodiny, ručičkové i digitální, vydrží je sledovat i hodinu v kuse. Má rád trampolínu, jinak se zabaví například pobíháním po domě nebo sledováním televize, sám se jiné činnosti nedokáže věnovat, nebo jen velmi omezeně. Neorientuje se ve vlastním prožívání ani v prožívání druhých osob, mimo domov se nemůže pohybovat samostatně. To je jen malý výčet toho, jak náročná péče o dítě s autismem je. 

Rodina potřebuje nový vůz pro převoz Adámka do speciální školy, k lékařům apod. Velmi by jim to ulehčilo organizaci času a péči o Adámka i jeho další dva sourozence, Filipa a Vanessku. Jejich současný vůz je ve špatném technickém stavu, navíc je vypůjčený, proto by velmi ocenili jakýkoliv příspěvek na nové či starší auto, kam by se vešla celá rodina a kde by se především Adámkovi cestovalo pohodlně a bezpečně do školy, k lékařům i na terapie.

Děkujeme moc. Přispět můžete přes Donio, nebo přes QR kód - v poznámce je vyplněno "pro Adámka". 

QR kod_Adam

1671177969754
Chmelkovi2_Donio

Vybráno 5 950 Kč z 500 000 Kč