Za týden 5 miliónů! Podpořte i vy kampaň na podporu vážně nemocných dětí

Za týden 5 miliónů! Podpořte i vy kampaň na podporu vážně nemocných dětí

Dnes, 19. září 2016, byl odstartován projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv.

Síť drogerií parfumerií ROSSMANN společně s Nadací Naše dítě zahájila sedmý ročník své charitativní kampaně, v rámci níž se snaží pomáhat vážně nemocným a ohroženým dětem ze všech koutů České republiky. Projekt přišli podpořit herečky Alice Bendová a Jitka Čvančarová a bývalý hokejista Dominik Hašek

Charitativní kampaň 5.000.000 Kč pro dětský úsměv začala dnes v celé České republice a potrvá až do pátku, 23. září 2016. Během následujících pěti dnů může k získání cílové částky přispět opravdu každý, a to i jediným nákupem v libovolné prodejně ROSSMANN. V regálech stačí hledat produkty označené logem smajlíka „ROSSMANN POMÁHÁ“, z jejichž prodeje peníze poputují právě na podporu vybraných projektů. 

 „Na zahájení kampaně 5.000.000 Kč pro dětský úsměv se každý rok velmi těšíme. Jsme vždy plni očekávání a věříme, že se nám společně opět podaří splnit náš jediný cíl. Tedy pomoci co největšímu množství dětí a rodin a malinko jim ulehčit jejich těžké osudy. Proto již teď děkuji všem našim zákazníkům, kteří se rozhodnou do projektu zapojit. I jediný zakoupený produkt pomáhá,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel.

 „Každý rok vybíráme nové projekty, kam naše pozornost v rámci kampaně bude směřovat. Jsem moc ráda, že letošní ročník je zaměřen na pomoc dětem s popáleninami a na prevenci vzrůstajícího rizika rakoviny kůže u dětí,“ doplňuje ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

Ze získaných finančních prostředků se zakoupí moderní laserový přístroj na ošetření hypertrofických jizev u dětských popálených pacientů pro FN Královské Vinohrady a dermatoskopy pro dětská kožní oddělení FN Brno a FN Motol. Část výtěžku poputuje na podporu činnosti organizace DEBRA ČR, jejímž posláním je pomáhat pacientům s nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. Dále se uhradí rekonstrukce zahrady organizace Modrý klíč o.p.s. (pomáhá lidem s mentálním a kombinovaným postižením) a výcvik asistenčního psa společností Helppes pro čtyřletého Matyáše. 

Více informací o jednotlivých projektech, na které jsou letošní finanční prostředky určeny, najdete také na stránkách společnosti ROSSMANN.

Fotografie ze zahájení kampaně

Fotografie ze zahájení kampaně

Video