Společně s innogy podporujeme distanční výuku dětí v dětských domovech

Společně s innogy podporujeme distanční výuku dětí v dětských domovech

Stovkám dětí v dětských domovech chybí počítače, aby se mohly v době koronakrize plnohodnotně zapojit do výuky. innogy proto věnuje přes Nadaci Naše dítě na 800 dvou až tříletých notebooků, které tuto situaci sociálně znevýhodněným dětem usnadní.

Celkem innogy v příštích týdnech předá do dětských domovů osm stovek dvou až tříletých notebooků, které prošly důslednou technickou kontrolou a IT specialisté do nich nainstalovali nový operační systém. Prvních 200 notebooků bylo zatím distribuováno v Ostravě, Valašském Meziříčí a Kroměříži. Sociálně znevýhodněné děti tak budou mít snadnější přístup k učivu, možnost účastnit se online výuky, plnit zadané úkoly, celkově se zapojit do výuky stejně jako jejich vrstevníci. 

Koronakrize dostala řadu dětských domovů do svízelné situace v oblasti vzdělávání. Naše pomoc cílí na znevýhodněné děti, které se kvůli nedostatku počítačů nemohou účastnit distanční výuky. Prvních dvě stě notebooků jsme už předali do dětských domovů v Ostravě, Valašském Meziříčí a Kroměříži,“ uvedl Tomáš Varcop, CEO innogy Česká republika, a dodal: „Víme, že Nadace Naše dítě se problematice dětských domovů dlouhodobě věnuje a že se postará, aby se naše počítače dostaly skutečně k těm nejpotřebnějším. V řádu týdnů připravíme další techniku do dalších regionů, celkem darujeme 800 počítačů.“

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde

DD Příbor_děti s notebooky3.JPG notebooky_pro_DD_3   DD Příbor_děti s notebooky1.JPG 

DD Příbor_děti s notebooky4.JPG