Se skupinou Jamaron jsme pokřtili píseň a klip s názvem Medvídci koušou

Se skupinou Jamaron jsme pokřtili píseň a klip s názvem Medvídci koušou
Skupina Jamaron nazpívala píseň a natočila klip s názvem Medvídci koušou

Hudební skupina Jamaron nazpívala píseň s názvem Medvídci koušou. K této písni kapela natočila i velice vydařený klip. Inspirací kapele byla mimo jiné také naše osvětová kampaň Myslete na děti, které kapela píseň věnovala.

Pro každého rodiče není větší štěstí, než pohled do rozzářených dětských očí. Bohužel jsou okamžiky, kdy radost nahradí smutek. Jedním z těchto okamžiků je chvíle, kdy ze vztahu rodičů zmizí láska a jejich cesty se rozcházejí. Česká republika patří k zemím s vysokou mírou rozvodovosti. V roce 2016 vydaly soudy rozhodnutí o 24 996 rozvodech. Přibližně jedna pětina dětí je vystavena rozvodu spornému, kdy život rodiny po rozvodu musí upravit stát.

Z vlastních životních zkušeností čerpal i Ondra Dostál – frontman kapely Jamaron, a společně s kapelou napsal a nazpíval píseň Medvídci koušou, ke které kapela natočila také klip. Tato píseň emočně vychází z pocitu dítěte při rozvodu rodičů.

Uchopit takto citlivé téma není lehké, avšak tvůrcům se to podařilo skvěle a vytvořili klip nabitý emocemi. Velkou zásluhu na tom samozřejmě mají i představitelé hlavních rolí – Dominika Býmová a Martin Písařík. Premiéra videoklipu proběhla 2. listopadu  2017 v Music clubu La Loca.

Videoklip a píseň samotná sklidila obrovský úspěch.

,,Jsme nesmírně rádi, že kapela Jamaron, i přes své mládí, uchopila téma rozvodovosti a rozhodla se promítnout pocity dětí z rozvodu rodičů jak do písně, tak do klipu. Mohli ztvárnit jakékoliv téma vás napadne a oni si vybrali toto, za což jsme jim opravdu vděční. Dle Českého statistického úřadu se v roce 2016 rozvedlo 53 % párů. Naše kampaň Myslete na děti apeluje právě na tyto páry a na jejich chování k dětem v době rozvodu. Rozvod rodičů znamená pro děti stres, strach a úzkost, ovlivňuje je nepřímo i tím, že zhoršuje výchovné schopnosti rodičů a zhoršuje vztahy mezi dítětem a rodiči. Děkujeme kapele Jamaron, ve které jsme našli nejen silné lidské charaktery, ale také přátele,“   konstatuje Štěpánka Gregorová, zástupkyně ředitelky Nadace Naše dítě.

Slavnostního křtu se účastnila také Radka Rosická, která s námi dlouhodobě spolupracuje.

,,Vážím si toho, že jsem mohla společně s dalšími pokřtít píseň a klip skupiny Jamaron. Bylo mi velikou ctí a věřím, že tato, nejen krásná, ale i velice smysluplná píseň, bude úspěšná,“ říká Radka Rosická.

Děkujeme skupině Jamaron a všem, kteří se na klipu podíleli.