Příběhy z NND: Dvojčata bojují s obrnou

Příběhy z NND: Dvojčata bojují s obrnou
Příběhy z NND: Dvojčata statečně bojují mozkovou obrnou. Pomůže jim nová postel

Díky společnosti TCM Point, která se zabývá tradiční čínskou medicínou, jsme pomohli dvojčatům, která to neměla hned ze startu vůbec jednoduché.

Jakub a Matýsek se narodili v roce 2008. Porod byl vyvolán dříve, protože lékaři zjistili, že jedno z dvojčátek nemá přísun živin. Oba se narodili s velmi nízkou porodní váhou, měli problémy s přisátím. Když se podařilo váhu zvednout, mohli kluci domů. Kolem 5 měsíce Matýsek neudržel při chování hlavičku. Neurolog konstatoval, že je na úrovni dvouměsíčního miminka a doporučil cvičení Vojtovou metodou 4x denně. Do toho se opět přidaly problémy s jídlem a bylo zjištěno, že oba kluci jsou alergičtí na bílkovinu kravského mléka.

Od roku 2008 jezdili dvakrát ročně na tři měsíce do Jánských lázní. Letos v květnu jim bylo sedm let, přetáčí se z bříška na záda a opačně. Matýsek si začíná sedat, snaží se jít na kolena, a když je hodně motivovaný, přeleze celý obývák.  Denní rozvrh je následující: Matýsek cvičí 3x týdně Vojtovou metodou a s Kubík 3x denně Babothovou metodou. Před každým jídlem probíhá masáž obličeje, 2x denně si půl hodiny hrají a procvičují motoriku. Do toho přibývají návštěvy lékařů, fyzioterapeuta, 2x týdně jezdí na akupunkturu ve Svitavách, jezdí na hypoterapii do Janova u Litomyšle a každý den odváží kluky do školy, aby se více dostali mezi děti. Financí na všechnu dostupnou pomoc se nedostává. Lázně, náročné rehabilitace, osobní asistentka, fyzioterapeuti.  Každodenní péče o dvojčata je náročná nejen fyzicky, finančně, ale hlavně psychicky. Doufáme, že zdravotní dvojpostel se zábranami, kterou mohla díky příspěvku 52 030 Kč firmy TCM Point Nadace Naše dítě zakoupit, uleví nejen dvěma bráškům, ale i rodičům, kteří dělají vše proto, aby se stav jejich dvojčat zlepšil.