Pomáháme společně s Alza.cz

Pomáháme společně s Alza.cz

Nakupujete na Alza.cz? Nyní můžete jednoduše při platbě svého nákupu  podpořit třináctiletého Danielka, který na své nelehké cestě životem moc potřebuje psího parťáka a pomocníka. Jsme součástí Souhvězdí pomoci.

Náš projekt na pomoc Danovi je součástí obrovské podpory, kterou poskytuje Alza.cz v rámci své chartitativní činnosti Souhvězdí pomoci.

Daníkovi můžete přispět při nákupu na Alze libovolnou částku (nejméně však 100 Kč). Dan potřebuje psího parťáka a pomocníka, který by mu usnadnil nelehkou cestu životem. Takovým pejskem je Cody, který právě podstupuje výcvik. Na výcvik Codyho zbývá vybrat ještě 150 000 korun. 

U Danielka došlo při narození ke krvácení do mozku, tyto komplikace měly bohužel za následek další zdravotní komplikace pro Dana. Již po porodu byla zjištěna absence konečníku, v sedmi měsících se projevila epilepsie, následovalo selhání pravé ledviny. Danielek má vyvedený močový měchýř, dále trpí také pravostrannou hemiparézou. Přes všechny nepřízně osudu je Danielek veselý kluk, navštěvuje základní školu, kde má individuální plán, zvládá psát tiskacím písmem a s pomocí počítadla také sčítá a odčítá do 20. K jeho dalším koníčkům patří knížky - hlavně se zvířátky, listuje v nich, vnímá obrázky, naučil se získávat informace z knížek s mluvícím perem. Jako každý kluk má rád auta a počítače, ale je také rád v přírodě. Velmi pozitivně reaguje na kontakt se zvířaty a číslem jedna jsou pro něj pejsci. Proto by mu rodiče chtěli splnit velké přání a pořídit mu pejska, který by byl jeho velký kamarád, ale také pomocník na jeho nelehké cestě životem.

Dan vnímá kontakt se zvířaty velmi pozitivně a nejraději má právě pejsky. Při setkání se je snaží aktivně iniciovat, má potřebu se jich dotýkat, hladit je a hrát si s nimi. Také je moc rád vodí na vodítku a mluví na ně. Uvedené činnosti u něho vždy zanechají pozitivní emocionální zážitky a přispívají ke svalovému uvolnění. Rodiče by pro Daníka chtěli psího kamaráda a hlavně pomocníka. Pejska, který by se nechal hladit a mohl tak uvolňovat parézou zatuhlou pravou ručičku a celkově přispěl k rozvoji Danielkovy motoriky. Pejska, který by včas upozornil na blížící se epileptický záchvat, pejska, který by ho stabilizoval při chůzi, a pejska, který by mu přinášel spoustu radosti a motivace do života. 

fb_instagram_web_1200x1200