Obrazy Emy Pok můžete aktuálně vidět v Kavárně Lucerna - pomáháme uměním!

Obrazy Emy Pok můžete aktuálně vidět v Kavárně Lucerna - pomáháme uměním!

Nově jsme vystavili několik obrazů Emy Pok v Kavárně Lucerna přímo u Václavského náměstí. Situace v ČR už umožnila otevřít prostory kaváren, kin i dalších kulturních institucí, a tak jsme mohli konečně instalovat výstavu obrazů Emy Pok. Finance z prodeje obrazů půjdou opět na dobročinné účely. 

Ema Pok se ve své tvorbě pohybuje mezi abstrakcí a expresionistickými tendencemi, někdy snových výjevů. V některých jejích pracích převažuje motiv jablka – ovoce, které je v mnoha kulturách považováno za symbolické. Např. jablko hříchu, tedy jablko, jež jedli Adam a Eva ze stromu poznání a pak byli vyhnáni z ráje nebo jablko sváru – tedy námět z antické mytologie, které nakonec zapříčinilo únos Trojské Heleny. Výtvarnice jablka často zasazuje do krajiny jako milníky, které mají znamenat nalezení správné cesty. Dalším jejím tématem jsou ptáci a hnízdění jakožto symbol harmonie v lidském soužití nebo výjevy křesťanské, inspirované díly starých mistrů.

První společnou výstavu jsme uspořádali už v loňském roce, nyní se přesouváme do úžasných prostor Kavárny Lucerna a my i Ema vás všechny srdečně zveme!

Vše o první výstavě a rozhovor s autorkou si můžete přečíst zde

Některé ze sbírky obrazů Emy Pok si můžete objednat také u nás na e-shopu

Děkujeme všem, kteří se rozhodli koupí obrazu podpořit naše projekty a pomoci znevýhodněným dětem! 

 IMG_20200525_111827