Hyperrealistické kresby pro Nadaci Naše dítě

Hyperrealistické kresby pro Nadaci Naše dítě

Portréty kreslené tužkou, které zachycují silné emoce a každičký detail velmi precizně propracovaný - to je hyperrealistická kresba.  Valerie Vostřáková se této výtvarné technice začala věnovat před necelými třemi lety a několik svých kreseb se rozhodla věnovat naší nadaci.

Hyperrealistické kresby pro Nadaci Naše dítě

Portréty kreslené tužkou, které zachycují silné emoce, a každičký je detail velmi precizně propracovaný - to je hyperrealistická kresba. Valerie Vostřáková se této výtvarné technice začala věnovat před necelými třemi lety a několik svých kreseb se rozhodla věnovat naší nadaci.

Čím vás hyperrealistická kresba zaujala, co Vás k ní přivedlo?

Kdysi jsem chodila na výtvarný kroužek a vystudovala jsem strojařinu, kde jsem kreslila technické výkresy. Líbí se mi kresba tužkou a před necelými třemi lety jsem se rozhodla, že to zkusím. Nejdřív jsem namalovala oko a pak portréty podle fotografie. Jsem samouk, ale část techniky jsem se naučila podle lekcí na internetu.

Proč kreslíte právě portréty?   

Mohu zachytit detaily tváře a to je velice rozmanité. Baví mě zachycovat detaily látky, srsti, kovu, vlásků a podobně. Každý portrét má svůj příběh, vyjadřuje nějakou emoci. Někdy kreslím podle předlohy, někdy podle vlastní představy. Když kresba někoho zaujme či potěší, pak splnila svůj účel. Pořád se snažím v technice zdokonalovat, chce to hodně trpělivosti a pravidelnou práci.

Jaké jsou vaše další plány?

Především se chci pořád zdokonalovat v kresbě, existuje například i samostatná technika na zachycení srsti, tenkých vlásků, stínování a tak dále. Ráda bych také uspořádala výstavu svých kreseb, jakmile to půjde. A velkým plánem do budoucna je vytvoření mých vlastních kurzů hyperrealistické kresby pro zájemce, kde bych jim ráda předala svoje znalosti, zkušenosti a různé praktické tipy a fígle.

Valerie Vostřáková věnovala nadaci několik originálních podepsaných kreseb, které najdete v našem e-shopu. Po zakoupení kresby od nás dostanete Potvrzení o přijetí finančního daru pro daňové účely.

Na další obrázky paní Valerie se můžete podívat na jejím Facebookovém profilu. Za jakýkoliv prodaný obrázek putuje částka do Nadace Naše dítě. 

 Val 29   VV_3_sken