Exkluzivní víno Zahrada od Vinařství Fučík bude pomáhat dětem

Exkluzivní víno Zahrada od Vinařství Fučík bude pomáhat dětem

Majitelé Vinařství Fučík se rozhodli vytvořit ekxluzivní cuvée ze 40-ti druhů hroznů. Výtěžek z této speciální edice poputuje na pomoc nemocným dětem. Prodávat se začne již na podzim. 

Víno vzniklo tradičním způsobem, je lisované ručními lisy a z velké míry se na jeho výrobě podílely děti. 

Více o vinařství i o speciálním víně Zahrada nám prozradil přímo majitel vinařství, pan Petr Fučík.

Jaká je tradice a historie Vinařství Fučík? 

Pocházím z Mikulova a naše rodina se odpradávna věnovala vinařství. Jako malý jsem trávil čas ve vinohradě (s nevelkým nadšenímJ) a pomáhal při vinobraních. Nezamýšlel jsem však se stát vinařem na plný úvazek. Vystudoval jsem práva a po působení ve finanční skupině PPF jsem se stal partnerem v  advokátní kanceláři v Praze. Víno mne však bavilo stále více a více, a když tatínek odešel do důchodu a s vinařstvím pomalu končil, stál jsem před rozhodnutím, zda vinařství v naší rodině skončí či nikoliv.

Jak to dopadlo je skoro zřejmé... :)

Poměrně impulzivně jsem se rozhodl vrátit do Mikulova a zde nejenže navázat na tatínkovu práci, ale vybudovat nové moderní vinařství. Ve čtyřiceti letech jsem se rozhodl, že do vinařství půjdu naplno. Koupil jsem v roce 2013 v Mikulově statek na krásném místě pod Svatým kopečkem, kde jsem v roce 2014 opravil jednu z budov a vybudoval prostory pro vinařství. V roce 2014 pak Vinařství Fučík v těchto prostorách vyrobilo první víno. Následovala rekonstrukce zbylých budov a vznikl vinařský Hotel Ryzlink.

Proč se Vinařství Fučík rozhodlo podpořit Nadaci Naše dítě?

Já osobně podporuji dlouhou dobu dvě vybrané nadace, ale v případě vína Zahrada mne hned napadlo, že toto víno je a bude tak speciální, že by bylo škoda ho „nevyužít“ pro dobrou věc. Protože víno bylo z větší části vyrobeno dětmi, rozhodli jsme se celý výtěžek z prodeje tohoto vína věnovat zpátky potřebným dětem.

V čem je víno Zahrada speciální a jakým způsobem vznikalo? 

Chloubou našeho vinařství a Hotelu Ryzlink je velký pozemek, na němž budujeme vinařský naučný park, kde jsou na informačních tabulích představeny jednotlivé odrůdy vinné révy, a to jak odrůdy klasické, tak odrůdy starobylé či cizokrajné. Aktuálně je v parku vysazeno přes 40 odrůd révy. Najdete zde hrozny všech barev - bílé, modré, žluté, šedé, červené. V loňském roce dozrála první pořádná úroda. Na podzim mé děti a děti našich kamarádů všechny hrozny dohromady ručně posbíraly, potom je v kádi šlapaly a následně na starobylém ručním lisu lisovali (s naší malou dopomocí). Následně víno šlo do kvalitního barikového sudu z francouzského dubu, kde aktuálně zraje. Na podzim půjde víno do lahví a následně do prodeje. Víno již nyní vypadá velmi zajímavě, jelikož je v něm šťáva ze 40 odrůd révy, je jeho chuť již nyní velmi rozmanitá. Má v sobě z každé odrůdy trochu toho krásného.

Další informace můžete hledat například na Facebookové stránce Vinařtví Fučík nebo na webových stránkách Vinařství Fučík

Mgr.Fučík

Mgr. Petr Fučík