Charitativní aukce sběratelských medailí Karla Gotta startuje už dnes!

12. 10. 2020
Charitativní aukce sběratelských medailí Karla Gotta startuje už dnes!

K uctění památky prvního výročí úmrtí legendy české pop-music Karla Gotta, se aukční platforma Aukro a Česká mincovna rozhodli uspořádat aukci sběratelsky vzácných stříbrných medailí. Výtěžek z aukce bude věnován Nadaci Naše dítě na dobročinné účely. 

Hlavním artiklem vzpomínkového prodeje bude trojice vyprodaných uncových stříbrných medailí, které Česká mincovna vydala jako speciální limitovanou edici v roce 2019 k příležitosti 80. narozenin Karla Gotta. Jde tedy o sběratelsky velmi cenné kusy.

Výtěžek z aukce poputuje Nadaci Naše dítě, která z něj uhradí výcvik asistenčního psa Majla pro devítiletou holčičku Emu. Ema trpí druhem autistické poruchy, která jí znesnadňuje některé běžné věci, jako například navazování sociálních vazeb, je hodně fixovaná na maminku a známé prostředí, jakékoliv změny ji dokáží rozplakat, problémy jí dělají například schody, kopce či jiné překážky v cestě, ale samozřejmě i nové kontakty s okolním světem. 

Kontakt se zvířaty vnímá Ema velmi pozitivně, Majlo se po dokončení výcviku stane jejím komunikačním mostem s okolím, pomůže jí zdolat různé překážky, které by sama nedokázala překonat (schody, chůze v terénu) a pomůže jí také v dalším vývoji (navazování sociálních kontaktů, motorika). 

Emy maminka navíc trpí srdeční arytmií a často omdlévá, i proto bude Majlo pro rodinu velkým pomocníkem a úlevou, kdyby se náhodou něco stalo někde venku, Majlo zvládne ihned zavolat pomoc mobilní aplikací a Ema ani maminka tak nezůstanou bez pomoci. 

Dražba medailí bude na aukčním portále Aukro.cz zahájena dnes, tj. 12.10. přesně ve 20 hodin!

Karel Gott patřil mezi přátele a podporovatele Nadace Naše dítě. V roce 2014 získal ocenění Zlaté srdce Nadace Naše dítě (viz foto).

3

Emča s Majlem