Matýsek, 10 let, mozková obrna, kombinovaný handicap

13. 2. 2024
Matýsek, 10 let, mozková obrna, kombinovaný handicap

Také Matýsek se stal součástí podpory od společnosti ROSSMANN. Tentokrát už v rámci nového projektu KDE SRDCE POMÁHÁ. V roce 2022 díky zákazníkům sítě drogerií získal Matýsek 391 076 Kč na rehabilitace a kompenzační pomůcky. 

Jak Vám a Matýskovi Nadace Naše dítě pomohla?

Nadace Naše dítě nám hodně moc pomohla. ❤️ Díky ní se pro Matýska vybralo hodně peněz při akci v Rossmannu, a mě tak odpadla na pár měsíců starost, kde sehnat potřebné finance na neurorehabilitační pobyty či jiné potřeby pro Matýska.

Proč jste se obrátili o pomoc na Nadaci Naše dítě?

O nadaci mi řekla kamarádka, která ji naším jménem oslovila když měl syn sbírku na nový vůz. Pak už jsem s nadací začala jednat já a komunikace a vše okolo bylo na jedničku.

Jak se Vám změnil život po zjištění diagnózy Vašeho syna?

Ze začátku byl pro mě velký problém se s tím smířit, ale postupem času jsem se s tím naučila žít a přijala to takové, jaké to je. Matýska otec nás opustil když, byly Matýskovi 2 roky, přišli jsme i o spoustu "přátel", ale zase poznali spoustu nových přátel díky lázním či jiným pobytům. A hlavně jsme si s Matýskem našli nového tatínka, který Matýska bere takového, jaký je. ❤️

Jaký je váš život s handicapovaným dítětem dnes? Co jste se naučila, jaká je to změna oproti začátkům?

Naučila jsem se mít radost z maličkostí a neřešit nepodstatné věci. Snažíme se užívat si život, jako by byl Matýsek zdravé dítě, i když někdy je to náročné a člověk musí hodně plánovat, například výlety, aby to bylo bezbariérové atd.

Jaká vnímáte omezení, co vás v běžném životě/dni nejvíce trápí?

Vyloženě nic mě netrápí, pro mě nejdůležitější úsměv Matýska a pak si řeknu šťastné dítě, šťastná matka.