Na Linku bezpečí mohou děti volat nadále zdarma

Nadace Naše dítě věnovala v těchto dnech na bezplatné volání dětí na Linku bezpečí 4,1 mil. korun a zabránila tomu, aby se děti nemohly na linku bez telefonní karty či mince dovolat.

celý článek

Pomoc ohroženým dětem na Srí Lance

Nadace Naše dítě přispěla jako jedna z prvních prostřednictvím organizace Hand for help na pomoc dětem na Srí Lance. Akce českých záchranářů vedená Jaromírem Dolanským byla nasměrována do oblasti Galle a na Srí Lance tuto pomoc začali nazývat Naděje z Čech. Ve městě Galle byla totiž na pobřeží během katastrofy úplně zničena spádová nemocnice, která sloužila pro oblast obývanou cca 1,5 milionem lidí. V této nemocnici přicházelo na svět ročně 15 tisíc dětí.

celý článek

Zahajuje Linka právní pomoci Nadace Naše dítě – 777 800 002

V rámci kampaně Nadace Naše dítě „Stop násilí na dětech!” zahajuje ve středu 23. listopadu od 14 hodiny zkušební provoz Linka právní pomoci Nadace Naše dítě. Vytočením telefonního čísla 777 800 002 je možné získat od zkušených právníků zdarma právní radu týkající se dítěte. Linka bude sloužit dospělým a dospívající mládeži každou středu v době od 14 do 18 hodin. Postupně bude svou činnost rozšiřovat.

celý článek

Skládačka 2005 - seznam podpořených projektů

Nadace Naše dítě v rámci programu Skládačka 2005 podpořila 25projektů. Celkový dar činí 2 451 946 Kč.

celý článek

Cena dětského bezpečí Nadace Naše dítě – Zlaté srdce 2005

Nadace Naše dítě v rámci kampaně „Stop násilí na dětech” vyhlašuje celorepublikový projekt na podporu ochrany dětí „Cenu dětského bezpečí Nadace Naše dítě” zasvěcenou dílu Prof. PhDr. Zdeňka Matějčka, CSc.

celý článek

Zlaté srdce 2005 - vítězové prestižní soutěže

Prestižní Cenu dětského bezpečí Nadace Naše dítě – Zlaté srdce 2005 zasvěcenou dílu významného českého ochránce dětí Prof. PhDr. Zdeňka Matějčka, CSc. získala paní Jarmila Dolejšková, manželé Hana a Petr Maláskovi a Městský úřad ve Valašském Meziříčí.

celý článek

Náplast ve spolupráci s URGO

Naše společnost, URGO- MEDCOM s.r.o působí na českém farmaceutickém trhu již od roku 1991. Nejdříve jsme pouze zastupovali francouzskou společnost Laboratoires URGO S.A., ale postupem doby náplasti URGO v našich lékárnách natolik zdomácněly, že jsme se stali dceřinou společností Laboratoires URGO.

celý článek

Postiženým dětem na Srí Lance pomůže dětská pediatrická jednotka

Nadace Naše dítě přispěla 0,5 mil.Kč na vyslání pediatrické mobilní jednotky na pomoc dětem postižených katastrofou na Srí Lance. Expedice, kterou bude zajišťovat česká organizace Hand for help, by měla do oblasti vyrazit v pondělí 10. ledna 2005. Pomoc v této oblasti bude poskytnuta na základě konzultace s českým velvyslancem v Indii Ing. Jaromírem Novotným.

celý článek

25. květen – Mezinárodní den pohřešovaných dětí

V srpnu 1996 byla nalezena těla dvou mrtvých dívek, které byly opakovaně znásilněny a několik měsíců drženy ve sklepě vrahem a pedofilem Dutrouxem, se kterým probíhá v těchto dnech soudní proces, sledovaný nejenom Belgičany. Aféra šokovala belgickou veřejnost a poukázala na nedostatky legislativy a praxe v oblasti komerčního zneužívání dětí. Zároveň iniciovala každoroční připomenutí Mezinárodního dne pohřešovaných dětí 25. května v rámci celé Evropy. Tento den se připomíná po celém světě již více než dvacet let. 

celý článek

Stop zneužívání Linky bezpečí

Linka bezpečí 800 155 555 zaznamenává stejně jako ostatní bezplatné linky tísňového volání značný počet zneužívajících telefonátů. Jedná se o opakovaná a bezdůvodná volání, která Linku blokují a zabraňují tomu, aby se na ni dovolaly děti, které pomoc od Linky bezpečí skutečně potřebují. Moderní služby poskytované Českým Telecomem umožňují určit telefonní stanice, ze kterých byla volání uskutečněna. Telefonní čísla, z nichž je Linka bezpečí zneužívána, byla od 1. 3. 2004 pro volání na Linku bezpečí zablokována. Identita volajících zůstává i nadále v anonymitě.

celý článek

Psychické a fyzické týrání v dětství u dospělé populace ČR

V letech 2001 - 2003 uskutečnil odborný tým pracovníků Sdružení Linka bezpečí, vedený Mgr. Viktorem Bosákem (od 1. 10. 2002), unikátní výzkum nazvaný „Retrospektivní studiefyzického a psychického týrání v dětství u dospělé populace ČR”. Jeho jedinečnost spočívá především v tom, že část výzkumu zabývající se problematikou psychického týrání představuje první studii o psychickém týrání v dětství na světě, jejíž výsledky jsou reprezentativní pro celou dětskou či dospělou populaci některé země či státu (alespoň autoři studie přes intenzivní několikaleté hledání v nejprestižnějších světových odborných pramenech dosud nezískali informaci, že by obdobná studie byla kdekoliv na světě realizována).

celý článek

Prvních 7 měsíců Linky vzkaz domů 800 111 113

O pohřešovaných dětech se v České republice prozatím moc nehovoří, ale i tento problém se naší společnosti velmi týká. To byl i jeden z důvodů, proč vznikla celostátní Linka vzkaz domů, která zahájila svůj provoz 1. září 2003 na telefonním čísle  800 111 113. Slouží především dětem a mladým lidem, které situace v rodině, ve škole nebo v ústavním zařízení donutí k útěku. Dovolat se na ni mohou od 8,00 do 22,00 hodin zdarma ze všech pevných linek.

celý článek

25. květen - Mezinárodní den pohřešovaných dětí

25. května 1979 zmizel v New Yorku šestiletý Etan Patz a nebyl již nikdy spatřen. V následujících letech začaly různé organizace připomínat toto datum v souvislosti se zmizelými dětmi, ale teprve v roce 1983 označil prezident Spojených Států 25. květen za Den pohřešovaných dětí. Jako mezinárodní den se začal připomínat od roku 1986.

celý článek

Mimořádná opatření telefonických intervenčních linek v souvislosti s vysvědčením

Blíží se letní prázdniny, konec školního roku a s ním i vysvědčení. Vzhledem k tomu, že se každý rok setkáváme s dětmi a mladými lidmi, kteří se bojí v tento den přinést vysvědčení domů, neboť mají často oprávněný strach z reakcí rodičů, připravili jsme pro toto období několik opatření.

celý článek

Patronem filmu Král zlodějů je Nadace Naše dítě

V rámci Febiofestu se představil film Ivana Fíly Král zlodějů, který se objeví v našich kinech v průběhu března. Jeho premiéra se koná 11. března a patronem filmu je Nadace Naše dítě v čele s paní Zuzanou Baudyšovou.

celý článek

Linka vzkaz domů pomohla již více než pěti stům dětí

Celostátní Linka vzkaz domů je celostátní telefonní linka, která svůj provoz zahájila 1. září 2003 na telefonním čísle 800 111 113. Slouží především dětem a mladým lidem, které situace v rodině, ve škole nebo v ústavním zařízení donutí k útěku. Dovolat se na ni mohou od 8,00 do 22,00 zdarma ze všech pevných linek, nikoliv však z mobilních telefonů. Za první čtyři měsíce svého provozu, tedy od 1. září do 31. prosince 2003, přijala Linka vzkaz domů celkem 9551 volání. 5,5 % z nich (528 volání) představovaly případy, kdy se na Linku obrátily děti s konkrétním naléhavým problémem, který potřebovaly řešit.

celý článek

Rok 2003 na Lince bezpečí, nejčastěji volají dvanácti až čtrnáctileté dívky během odpoledne

Linka bezpečí přijala za celý rok 2003 celkem 719 414 dětských telefonátů. V praxi to znamenalo, že každý den bylo vytočeno její číslo 800 155 555 téměř dva tisíce krát. Necelou polovinu telefonátů (48 %) představovala volání, kdy si děti prostě potřebovaly s někým pohovořit či získat informace. V řadě případů však děti volaly s tím, že se nacházejí v obtížné životní situaci, a společně s konzultantem Linky bezpečí pak hledali nějaké schůdné východisko. V roce 2003 bylo takových telefonátů přibližně 250 denně.

celý článek

O finanční podporu Nadace Naše dítě žádá 71 projektů

Program Skládačka, kterým chce Nadace Naše dítě v roce 2005 výrazněji podpořit projekty na pomoc zneužívaným, týraným i postiženým a ohroženým dětem, se setkal s velkým zájmem. O finanční podporu se přihlásilo celkem 71 projektů z celé České republiky, většina z nich pomáhá řešit závažné problémy dětí a mládeže.

celý článek

19. listopad - Mezinárodní den prevence týrání a zneužívání dětí

Nadace Naše dítě finančně podpoří nejlepší projekty, které budou pomáhat dětem zneužívaným, týraným, mentálně i fyzicky handicapovaným a dětem z ohrožených rodin.

celý článek

Rodičovská linka: v den vysvědčení mimořádně v provozu po celé odpoledne!

Rodičovská linka 283 852 222  je určená rodičům, kteří se potřebují poradit při výchově svýchdětí. Funguje od dubna 2001 dvakrát týdně v odpoledních hodinách (pondělí 13:00 - 16:00 hodin; středa 16:00 - 19:00 hodin) a poslední školní den v červnu. Letos bude poprvé v provozu také ve čtvrtek 29. ledna 2004, kdy děti dostanou pololetní vysvědčení.

celý článek