STOP násilí na dětech: Osvětová výstava Nadace Naše dítě

Nadace Naše dítě zve na osvětovou výstavu STOP násilí na dětech pořádanou ve dnech 25. května až 15. června 2010 v OC Europark Štěrboholy v Praze.

Praha, 15. března 2010

Nadace Naše dítě prezentuje svoji činnost za uplynulých téměř sedmnáct let, během kterých již přerozdělila ve prospěch ohrožených dětí více než 220 milionů korun. Přináší aktuální pohled na situaci ochrany dětí v ČR, statistiky týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí. Výstava se věnuje problematice pohřešovaných dětí, handicapovaných a jinak ohrožených.

 

Slavnostním zahájením výstavy provázela moderátorka Michaela Dolinová. Svoji podporu nadaci a ochraně dětí přišly vyjádřit také Miss ČR a Miss Europe z roku 1995 Monika Žídková, moderátorky Martina Kociánová, Radka Kocurová, Lucie Křížková, cvičitelka Hanka Kynychová a další známé osobnosti.

 

Nadace Naše dítě dlouhodobě upozorňuje na bezpráví, které je v ČR na dětech pácháno. „Děti mají svá práva, bohužel jsou často porušována a děti trpí. Děti potřebují bezpečné a harmonické zázemí, ve kterém mohou prožít šťastné dětství. Tento nelehký boj za bezpečí dětí nevzdáváme,“ řekla ředitelka nadace Zuzana Baudyšová.

 

„Osvětovou výstavu všem velmi doporučuji, měli bychom se starat o dění kolem nás a ochrana dětí by měla být součástí našich životů. Určitě budete mít dobrý pocit, když za 30 korun zakoupíte červenou kartu s píšťalkou a přispějete tak na ochranu ohrožených dětí,“ řekla Michaela Dolinová.

 

„Jsem maminkou dvou dětí a jakékoliv hrubé zacházení s dětmi je pro mě naprosto nepředstavitelné a nepřípustné. Přeji paní Baudyšové a nadaci hodně síly v jejich obdivuhodné vytrvalosti a potřebné práci pro ohrožené děti,“ řekla Monika Žídková.

 

„Měla jsem tu čest stát se patronkou jedné z nadačních kampaní proti násilí na dětech a seznámit se díky tomu blíže s prací, kterou nadace pro děti a záchranu jejich životních osudů odvádí. Hrnou se mi slzy do očí, když si uvědomím, jak krutý start do života některé děti mají. Jsem ráda, že se Nadace Naše dítě snaží těmto malým a tolik statečným dětem pomáhat,“ řekla moderátorka Radka Kocurová.

 

Vyjádřit svůj nesouhlas s týráním a zneužíváním dětí může každý návštěvník Europarku zakoupením symbolické píšťalky s červenou kartou za 30 Kč. Červené karty obsahují Desatero práv dětí a další užitečné informace a budou spolu s píšťalkami v prodeji vždy od pátku do neděle po dobu konání výstavy. Jejich zakoupením pomáháte týraným a jinak ohroženým dětem. Děkujeme Vám.

 

Rovněž si nenechte ujít odpoledne pro děti plné her a zábavy v sobotu 12. června od 14.00 hodin, moderuje Slávek Boura. Vystoupí zpěvák David Deyl, taneční skupina A – force, připraveny jsou soutěže pro děti a autogramiáda známých osobností.