Nadace Naše dítě oslavila 17. výročí a předala mimořádnou cenu Zlaté srdce 2010

V pražském Divadle Semafor oslavila Nadace Naše dítě již 17 let své činnosti v oblasti ochrany dětí. Za tuto dobu pod vedením zakladatelky a ředitelky Zuzany Baudyšové přerozdělila přes 220 milionů Kč ve prospěch dětí v těžkých životních situacích.

Praha, 20. dubna 2010

„V roce 2010 k 30. září jsme prostřednictvím grantového řízení a desítek individuálních žádostí přerozdělili přes 9 milionů 270 tisíc korun,“ říká Zuzana Baudyšová. „Prostředky pomáhají handicapovaným, týraným a zneužívaným dětem a také dětem ze sociálně slabých rodin,“ dodává ředitelka nadace.

 

Slavnostním setkáním provázel moderátor Karel Voříšek. V průběhu večera vystoupilo několik vzácných hostů. Na svých domácích prknech, zazpíval Jiří Suchý, doprovázený Jiřím Svobodou, ředitelem Divadla Semafor. Nadaci Naše dítě přišla podpořit zpěvačka Helena Vondráčková, která je patronkou nadace již devátým rokem.

 

Taneční a pěvecké vystoupení pro slavnostní večer připravily talentované děti z Dětského domova v Horním Slavkově. Společně si zazpívaly i s patronkou Nadace Naše dítě, zpěvačkou Helenou Vondráčkovou, písničku Sladké mámení.

 

Nadace Naše dítě při slavnostní příležitosti svých 17. narozenin předala děkovný certifikát společnosti ROSSMANN s.r.o., která se již podruhé stala významným Sponzorem roku. Díky charitativní kampani, kterou ROSSMANN uspořádal v srpnu 2010, podpořil nadaci a jejím prostřednictvím handicapované a předčasně narozené děti částkou přes 5 milionů 900 tisíc korun.

Podporu Nadaci Naše dítě a ochraně dětí vyjádřil také dlouholetý sponzor, společnost SAZKA, a.s. Zuzana Baudyšová převzala od ředitele propagace Ing. Jana Hortíka symbolický šek s částkou 500 000 Kč ve prospěch dětí v těžkých situacích.

 

Od roku 2005 Nadace Naše dítě uděluje cenu Zlaté srdce, kterou zasvětila poselství profesora Zdeňka Matějčka, nestora dětské psychologie.

Mimořádnou cenu Zlaté srdce 2010 získal celosvětově uznávaný český ilustrátor, režisér, výtvarník animovaných filmů pro děti Zdeněk Miler. Přivedl na svět známou postavičku krtka, zvědavé štěňátko a další. Z jeho dílny pocházejí ilustrace příběhů Kubula a Kuba Kubikula nebo forman Šejtroček. Nadace Naše dítě udělila panu Zdeňku Milerovi mimořádnou cenu Zlaté srdce za významný umělecký přínos a radost milionů dětí na celém světě. Cenu a diplom převzala umělcova dcera, Kateřina Lovis Miler.

 

Od roku 2005 cenu Zlaté srdce od Nadace Naše dítě obdrželi například:

PhDr. Jiřina Prekopová, uznávaná dětská psycholožka a zakladatelka terapie pevným objetím.

Mgr. Petra Vitoušová, spoluzakladatelka a prezidentka Bílého kruhu bezpečí. PhDr. Jaroslav Šturma, ředitel Dětského centra Paprsek a předseda Českomoravské psychologické společnosti.

JUDr. Marie Vodičková, zakladatelka a předsedkyně Fondu ohrožených dětí, které pod jejím vedením provozuje v ČR zařízení Klokánek pro ohrožené děti.

Zakladatel baby boxů na záchranu odložených dětí Ludvík Hess. Ředitelka stacionáře AKORD Praha pro handicapované děti paní Irena Dušková. Mimořádné Zlaté srdce před dvěma lety udělila nadace pořadu Pošta pro tebe České televize za pomoc dětem z dětských domovů nalézt jejich biologickou rodinu.