Archiv tiskových zpráv

Až jedna pětina rodičovských rozvodů znamená pro děti stejnou zátěž jako psychické týrání. Nadace Naše dítě startuje kampaň „Myslete na děti!“

20. 11. 2016

Rozchody rodičů nesmí být památkou na celý život. Tak zní hlavní motto nové osvětové kampaně, která upozorňuje na to, že vyhrocené spory rodičů zanechávají mnohdy hluboké rány na duši jejich dětí.

celý článek

Naplnit přání opuštěných dětí pomohou Dopisy Ježíškovi!

19. 11. 2015

Lidé na nákupech mohou před Vánoci podpořit děti z dětských domovů. Dopřát jim mohou dárek, ale hlavně vědomí, že na ně někdo myslí.

celý článek

Nadace Naše dítě pomáhá už 22 let ohroženým dětem!

16. 9. 2015

Za dobu své existence přerozdělila nadace 270 milionů korun ve prospěch ohrožených dětí. Poskytla tisíce rad na Lince právní pomoci a uskutečnila řadu osvětových projektů. Tisícům příběhů domohla ke šťastnému konci. Dalším pomůže i právě startující kampaň 5 000 000 Kč pro dětský úsměv.

celý článek

Běžci navrací úsměv ohroženým dětem

19. 8. 2015

Myšlenka podpory aktivního trávení času rodin s dětmi a pomoci dětem v nelehké životní situaci stojí za vznikem projektu Letní výzva pro srdcaře, který probíhá celé léto ve spolupráci Nadace Naše dítě a Jeden měsíc běžce. Jeho vyvrcholením bude zářijový závod na Ladronkafestu.

celý článek

Počet týraných a zneužívaných dětí se opět zvýšil, přesáhl 8 000 ohlášených případů

29. 4. 2015

Počet ohlášených případů týraných a zneužívaných dětí meziročně neklesá, za rok 2014 se podle statistiky MPSV zastavil na čísle 8 478 případů. Tragicky skončilo týrání, zneužívání a zanedbávání smrtí šesti dětí.

celý článek

Linka právní pomoci zaznamenala v roce 2015 dvojnásobek volajících

14. 3. 2015

Advokáti na telefonu zodpověděli v minulém roce vysoký počet dotazů z oblasti rodinného práva. Nejvíce konzultací se týkalo sporů o děti a to i na mezinárodní úrovni. V rámci své hlavní činnosti přerozdělila Nadace Naše dítě téměř 13 milionů korun ve prospěch ohrožených dětí.




celý článek

V popředí musí být nejlepší zájem dítěte

4. 3. 2015

Opatrovnické soudnictví v České republice trpí mnoha nedostatky, na které je poukazováno již řadu let, jako například chybějící zkušenost a specializace soudců a nejednotná judikatura. Česká republika jde cestou snižujícího se počtu umisťování dětí do ústavní péče, stále ale neexistuje komplexní statistika odebraných dětí. Ministerstva ani soudy jí nevedou.

celý článek

Vedení Nadace Naše dítě se ujímá Monika Šimůnková

10. 2. 2015

Novou ředitelkou Nadace Naše dítě se stala bývalá zmocněnkyně pro lidská práva Mgr. Monika Šimůnková, zakladatelka a dlouholetá ředitelka Ing. Zuzana Baudyšová je nyní prezidentkou nadace. Zuzana Baudyšová se rozhodla uvolnit post ředitelky s ohledem na povinnosti senátorky, v nadaci ale zůstává.

celý článek

Unikátní videolaparoskopická věž už pomáhá dětem!

29. 11. 2014

Síť drogerií parfumerií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě v letošním roce opět úspěšně realizovala charitativní projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. Díky této charitativní kampani získala Klinika dětské onkologie a dětské chirurgie Fakultní nemocnice Brno plně funkční videolaparoskopickou věž. Ta je určena k operaci malých pacientů, kterým zajistí možnost provádět minimálně invazivní zákroky. Slavnostní předání přístroje proběhlo 26. listopadu 2014 na Klinice dětské onkologie a dětské chirurgie v Brně za přítomnosti zakladatelky a ředitelky Nadace Naše dítě Ing. Zuzany Baudyšové, jednatele společnosti ROSSMANN Ing. Vladimíra Mikela, lékařského náměstka pro interní a chirurgické obory PDM MUDr. Františka Jimramovského, přednosty Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie prof. MUDr. Ladislava Plánky, Ph.D., primáře Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie MUDr. Jiřího Tůmy, CSc. a primáře Kliniky dětské onkologie MUDr. Petera Múdrého, Ph.D. Hlavním cílem projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv je pomoci ohroženým a vážně nemocným dětem.

celý článek

Prevenci týrání dětí připomíná světový den

18. 11. 2014

Na 19. listopadu připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí a o den později si připomínáme vznik Úmluvy o právech dětí. Přitom počet ohlášených případů týraných a zneužívaných dětí v posledních letech neklesá.

celý článek

Plicní ventilační jednotka pomáhá zachraňovat dětské životy!

29. 10. 2014

Síť drogérií parfumérií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě slavila úspěch
s charitativním projektem 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. Prostřednictvím této mimořádně
úspěšné charitativní kampaně se podařilo pořídit plně funkční plicní ventilátor pro Kliniku
dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, který zdejším malým
pacientům pomáhá již od 6. října 2014. Slavnostní předání přístroje probíhalo 23. října 2014 ve
Všeobecné fakultní nemocnici v Praze za přítomnosti jednatele společnosti ROSSMANN
Ing. Vladimíra Mikela, zakladatelky a ředitelky Nadace Naše dítě Ing. Zuzany Baudyšové,
vedoucího lékaře JIRP MUDr. Václava Vobruby, PhD, přednosty kliniky prof. MUDr. Jiřího
Zemana, DrSc. a ředitelky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Mgr. Dany Juráskové, Ph.D.,
MBA. Hlavním cílem projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv je pomoci ohroženým a vážně
nemocným dětem.

celý článek

Festival MUSIC THERAPY I. pomohl Alexovi získat asistenčního psa

7. 10. 2014

Na benefičním večeru, který se v pondělí uskutečnil v  Malostranské besedě se podařilo vybrat úctyhodných 80.251,- Kč. Výtěžek z hudebního minifestu, na kterém bez nároku na honorář zahráli například Marek Ztracený, bývalá Miss Jitka Válková, kapela Sixin, Jan Bárta a Bůhví nebo Noise Trap a který zpestřily módní přehlídky z dílny návrhářky Petry Brzkové a Ekateriny Saviny, půjde na výcvik asistenčního canisterapeutického psa pro malého Alexe.

celý článek

Nadace Naše dítě rozšiřuje své služby, mediací lze zmírnit spory o děti

16. 9. 2014

Nadace Naše dítě slaví 21. narozeniny a pro další rok nabízí nové služby. Portfolio se vedle přímé pomoci prostřednictvím individuálních žádostí a sponzorských kampaní, osvětové činnosti a Linky právní pomoci rozšíří o rodinnou mediaci a poradenství.

celý článek

Dětskou samotu a osamělost se nevyplácí přehlížet

16. 9. 2014

Dlouhodobá samota dětí je jednou z příčin rizikového chování, na níž se Nadace Naše dítě novou osvětovou kampaní zaměří. S pomocí široké veřejnosti chce předat dětem poselství prostřednictvím Dopisů dětem a společně formou soutěže hledat vhodná řešení.

celý článek

Po dvaceti letech existence Nadace Naše dítě již češi nejsou k týrání dětí lhostejní, přesto počty odhalených případů narůstají

3. 10. 2013

Dvacet let své existence oslaví v těchto dnech Nadace Naše dítě. Bohužel, i přes své úsilí minimalizovat počty násilí na dětech a pomáhat jim překlenout nejtěžší okamžiky života, nemá důvod k radosti – počet dětí, které jsou obětí domácího násilí, týrání, sexuálního zneužívání či zanedbání v České republice rok od roku roste. V roce 2012 se jejich počet dostal na rekordních 7 525. Bohužel, 28 dětí v důsledku takového jednání v minulém roce zemřelo.  Dobrou zprávou naopak je, že česká veřejnost již není k projevům týrání dětí lhostejná – i proto se podaří na více případů včas přijít a zabránit nejhoršímu.

celý článek

KONTO NAŠE DÍTĚ - Složme se na pomoc ohroženým dětem

10. 12. 2012

Nadace Naše dítě přichází s celorepublikovou kampaní, jejímž prostřednictvím se snaží zapojit širokou veřejnost do přímé a pravidelné pomoci handicapovaným, týraným, zneužívaným či opuštěným dětem. Vzhledem k úbytku sponzorů například vlivem finanční krize a také změnou loterijního zákona v ČR se neziskové organizace dostávají do komplikované situace v oblasti získávání sponzorských příspěvků. Nadace Naše dítě se proto obrací na veřejnost s prosbou o společnou podporu vedoucí ke zlepšení životních podmínek dětí, které se nacházejí v těžkých situacích. Odstartovala proto projekt transparentního účtu s názvem KONTO NAŠE DÍTĚ. Společným cílem je složit se na podporu ohroženým dětem a získat laskavé dárce finančních prostředků i v malých, ale pravidelných příspěvcích, například 50 Kč měsíčně.

celý článek

Nový transportní inkubátor se speciálním ventilátorem pro Pediatrickou kliniku Fakultní nemocnice Brno

7. 10. 2012

Výtěžek 3. ročníku charitativní kampaně „5.000.000 Kč pro dětský úsměv“ pomáhá také již na Jižní Moravě, kde zástupci společnosti ROSSMANN a Nadace Naše dítě společně slavnostně předali Pediatrické klinice Fakultní nemocnice Brno nový neonatální transportní inkubátor s příslušenstvím a speciálním ventilátorem. Lékařské vybavení je v celkové hodnotě 1 897 000 Kč.

celý článek

Thomayerova nemocnice má dva nové přístroje na pomoc novorozeným dětem

30. 9. 2012

Zástupci společnosti ROSSMANN a Nadace Naše dítě předali novorozeneckému oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze dvě zařízení na pomoc předčasně narozeným dětem a dětem resuscitovaným po porodu. Lékaři převzali přístroj na měření mozkových funkcí novorozenců a speciální vyhřívané lůžko, vše v celkové hodnotě 1 035 215 Kč. Slavnostního předání se osobně zúčastnili také manželé Ivana a Karel Gottovi.

celý článek

Když se rodiče soudí, dítě často prohrává

26. 9. 2012

Počet únosů dětí roste

Děti ze smíšených manželství se stále častěji stávají předmětem komplikovaných právních sporů mezi znesvářenými rodiči. V loňském roce bylo z ciziny do České republiky uneseno 19 dětí, z České republiky do ciziny pak 24 dětí. V letošním roce celkový počet únosů dětí čítá již 42 dětí.

celý článek

Připomeňte si společně s námi Mezinárodní den pohřešovaných dětí

23. 5. 2012

Mezinárodní den pohřešovaných dětí si připomínáme každoročně 25. května. Datum nebylo zvoleno náhodně, ale váže se ke dni, kdy se v roce 1979 v New Yorku ztratil tehdy šestiletý Etan Platz. Po odchodu do školy se s rodiči již nikdy neshledal. Jeho příběh vedl americké úřady k intenzivní práci v oblasti ochrany dětí před únosy a pomoci pohřešovaným dětem a jejich rodinám. V Evropě si tzv. pomněnkový den připomínáme od roku 1986, a to symbolickým kvítkem modré pomněnky.

celý článek