Zakoupit píšťalku Nadace Naše dítě bude možné až do konce roku

Nadace Naše dítě ve spolupráci s vitaminy PargaVit prodlužují prodej červených píšťalek na vybraných lékárnách v celé ČR až do 31. prosince letošního roku. Jejich zakoupením lidé již od srpna podporují projekty nadace v rámci kampaně „Dejme týrání dětí červenou kartu“.

Praha, 8. října 2007

„Nadace Naše dítě usiluje o snížení počtu týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí v České republice. Tato symbolická Červená karta říká STOP násilí páchanému na dětech, podobně jako je tomu ve fotbale, kdy je červená karta udělována za nefér hru. Zakoupením karty a píšťalky přispíváte na pomoc konkrétním týraným dětem a podporujete snahu Nadace Naše dítě snížit počty týraných a zneužívaných dětí. Rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří se k nám v této aktivitě již připojili a píšťalku s červenou kartou zakoupili. Velké díky patří také těm lidem, kteří tak učiní do konce roku 2007,“ říká Ing. Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě.

„Za zdmi domácností dochází k tělesnému, psychickému týrání a sexuálnímu zneužívání, ale i k dalším formám násilí, kdy jsou děti zanedbány, stávají se svědky domácího násilí a jsou smutnými oběťmi různých sporů mezi rodiči. Nebuďme k násilí páchaném na dětech lhostejní a dejme týrání dětí červenou kartu.“ Dodává Zuzana Baudyšová.

Píšťalky jsou k dostání ve vybraných lékárnách (jejich seznam je k dispozici na www.nasedite.cz nebo www.pargavit.cz) od srpna letošního roku. K zakoupení píšťalky v hodnotě 30 Kč obdrží každý červenou kartu se základními informacemi a kontaktními telefonními čísly pro případ, kdy dochází k týrání dětí. Na podporu kampaně „Dejme týrání dětí červenou kartu“ putuje po odvodu daně státu celá zbylá částka. Zároveň k balíčku s píšťalkou a kartou obdrží každý zdarma vzorek vitaminů PargaVit s několika příchutěmi.

„Současná situace i stav v některých českých rodinách není dobrá. Stupňující se agrese ať již rodičů či dalších dospělých z okolí dětí je stav, který je třeba dlouhodobě řešit. Naším cílem je upozornit na tuto problematiku především v našich distribučních kanálech, tedy v lékárnách, a nabídnout lidem, kteří si sem chodí kupovat léky či další přípravky podporující zdraví, možnost pomoci a přispět na tuto významnou kampaň,“ vysvětlil Ing. Marian Podlesný, manažer přípravků PargaVit. PargaVit krom podpory této kampaně spolupracuje s nadací i na dalších projektech, na něž přispívá z každého svého prodaného přípravku.

Přípravky PargaVit vyrábí společnost Simply You a.s.

Posláním společnosti je přinášet na český a středoevropský lékárenský trh moderní a účinné produkty splňující náročná farmaceutická kritéria. Portfolio výrobků společnosti dále tvoří produkty ARGINMAX, CORECTIA, CLAVIN, STERNAX, ELASTI-Q, PRIESSNITZ nebo IMUNIT.