Šestičlenné rodině se třemi adoptovanými dětmi hrozí exekuce

Společně s Nadací Naše dítě může veřejnost pomoci rodině Dědových se třemi adoptovanými dětmi a vlastním novorozeným synem z Bystřice nad Pernštejnem. Nadace Naše dítě řeší akutní případ pomoci šestičlenné rodině, které hrozí, že přijde o střechu nad hlavou. Na začátku byla dobře míněná pomoc kamarádovi, kterému před 7 lety vyšli vstříc paní Marcela a pan Dalibor Dědovi. V době, kdy byli manželé ještě bezdětní, požádal je kamarád, ke kterému měli důvěru, aby mu ručili k úvěru 200 tisíc korun, oba souhlasili a věřili, že dotyčný bude úvěr poctivě splácet. Bohužel se tak nestalo.

Praha, 27. ledna 2008

Od té doby manželé Dědovi postupně adoptovali tři děti, letos v únoru se jim narodil i vlastní chlapeček. Také si vzali hypotéku na malý domek, aby dětem zajistili vhodné prostředí pro život.

Protože kamarád, kterému oba ručili, úvěr nesplácel, dlužná částka včetně úroků a nákladů exekutora vzrostla na téměř 700 tisíc korun.

 

Manželům Dědovým v současné době hrozí exekuce a šestičlenná rodina by se tak ocitla bez střechy nad hlavou. Nadace Naše dítě se proto rozhodla rodině Dědových pomoci a žádáme tímto širokou veřejnost o podporu této rodiny a pomoc s úhradou jejich dlužné částky.

Finanční pomoc pro rodinu Dědových může veřejnost posílat na účet číslo: 3300033/0300, variabilní symbol 1111

Nadace Naše dítě děkuje všem dárcům, kteří se rozhodnou rodině Dědových pomoci.

 

Správní rada Nadace Naše dítě schválila okamžitou finanční pomoc pro rodinu Dědových ve výši 30 000,- Kč. V rámci sbírky již bylo od drobných dárců získáno 39 570,- Kč. Celková částka tedy k 29. září 2008 činí 69 570,- Kč. Účet na pomoc Dědovým je stále aktivní a za Vaše příspěvky předem děkujeme.

 

„Velmi nás potěšilo, že se zvedla vlna solidarity s touto rodinou. Po uveřejnění příběhu se na nás obrátila řada lidí, kteří chtějí pomoci finančně rodině Dědových zvládnout jejich velkou zátěž, do které se dostali díky snaze pomoci kamarádovi. Děkujeme za důvěru v Nadaci Naše dítě, vaše pomoc a solidarita reaguje na naléhavou potřebu rodiny s adoptovanými dětmi v těžké životní situaci. Všem laskavým dárcům moc děkujeme!“ Říká Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě.

 

www.nasedite.cz