Na Zlaté srdce 2006 navrženo již přes 50 ochránců dětí

Až do čtvrtka 15. února 2007 má veřejnost příležitost nominovat nejlepší ochránce dětí z celé České republiky na ocenění Zlatý srdcem. Ve druhém ročníku této soutěže bylo již nominováno přes 50 osobností. Prestižní soutěž o cenu Zlaté srdce, zasvěcenou dílu Prof. PhDr. Zdeňka Matějčka, CSc, vyhlásila Nadace Naše dítě v rámci kampaně Stop násilí na dětech! v listopadu 2006.

Praha, 5. června 2007

Prestižní ocenění ochránců dětí bude za rok 2006 uděleno v jediné kategorii, do které mohou být nominovány:

  • Osobnosti za celoživotní práci ve prospěch ohrožených dětí
  • Osobnosti za mimořádný čin na pomoc týraného, zneužívaného, opuštěného nebo handicapovaného dítěte.
  • Osobnosti za založení výrazných projektů na pomoc ohroženým dětem

 "Posláním projektu je veřejně ocenit ochránce dětí působící ve státních a nestátních organizacích, kteří pomáhají týraným, zneužívaným, opuštěným, handicapovaným a jinak ohroženým dětem. Dále chceme tímto projektem pěstovat v ČR povědomí, aby se ochrana dětí a dětských práv stala věcí veřejnou a patřila k prioritním hodnotám naší společnosti," říká Ing. Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě

Nominace osobností na ocenění Zlatým srdcem mohou předkládat jednotlivci, organizace a instituce do 15. února 2007!

Podrobnější informace včetně nominačního formuláře jsou zveřejněny na webových stránkách www.nasedite.cz .

Nejlepší ochránci dětí budou vyhlášeni a veřejně oceněni na slavnostním večeru 25.  března 2007 v Divadle na Fidlovačce.

 V prvním ročníku prestižního ocenění ochránců dětí Zlatým srdce 2005 bylo nominován celkem 32 osobností a společností. Řada nominaci směrovala od hejtmanů jednotlivých krajů a městských zastupitelů.

Zlaté srdce pro rok 2005 získala paní Jarmila Dolejšková z Nového Strašecí za celoživotní práci ve prospěch opuštěných dětí. Dalšími vítězi se stali manželé Hana a Petr Maláskovi, zakladatelé stacionáře Billiculum pro handicapované děti v Mikulově a oceněn byl rovněž Městský úřad ve Valašském Meziříčí za výjimečnou spolupráci městských zastupitelů s nestátní organizací Pod křídly při budování Domů na půli cesty pro mladé dospělé po ukončení pěstounské péče nebo pobytu v dětském domově.