Na Linku bezpečí mohou děti volat nadále zdarma

Nadace Naše dítě věnovala v těchto dnech na bezplatné volání dětí na Linku bezpečí 4,1 mil. korun a zabránila tomu, aby se děti nemohly na linku bez telefonní karty či mince dovolat.

Praha, 4. ledna 2006

„Český Telecom počátkem letošního roku odmítl Sdružení Lince bezpečí, která je za veškerý provoz a financování linky zodpovědná, bezplatné volání nadále sponzorovat. Vedení Linky se dosud nepodařilo získat nového operátora a zvažovalo zpoplatnění této celorepublikové linky pomoci. Posláním této Linky je poskytování bezplatné telefonické pomoci dětem, které se ocitly v krizi a v těžkých životních situacích. Zpoplatněním telefonického volání by se tak řada dětí nemohla na číslo 800 155 555 dovolat,“ zdůraznila Ing. Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě a zakladatelka Linky bezpečí.

 Nadace Naše dítě je nyní generálním partnerem bezplatného volání na Linku bezpečí a děti mají nadále možnost dovolat se na číslo 800 155 555 jak z pevných, tak z mobilních sítí bezplatně.

„V případě, že se Sdružení Linka bezpečí podaří získat nového operátora, umožní nadace, aby zbývající finanční prostředky poskytnuté pro rok 2006 byly využity na mzdy konzultantů Linky bezpečí,“ řekla ředitelka Nadace Naše dítě Ing. Zuzana Baudyšová.

 K osamostatnění Sdružení Linka bezpečí došlo v roce 2004, kdy nové vedení Linky na sebe převzalo veškerou odpovědnost za chod a financování Linky bezpečí, Rodičovské linky, Linky vzkaz domů a Internetové linky, které v České republice v průběhu let 1994 – 2003 vybudovala Nadace Naše dítě spolu s odborným týmem Linky bezpečí. Počátkem roku 2005 se však Sdružení dostalo do finančních potíží. Proto se Nadace Naše dítě rozhodla finančně podpořit Linku bezpečí na další čtyři roky a k 31. březnu 2006 převedla na účet Sdružení Linka bezpečí celkem 4,1 mil Kč.