Charitativní akci Dopisy Ježíškovi uvede autogramiáda Heleny Vondráčkové

Patronka Nadace Naše dítě Helena Vondráčková začátkem listopadu roztančila svými písničkami vyprodanou pražskou Lucernu a Nadace Naše dítě byl v rámci koncertu předán šek od sponzorů v hodnotě 200 000 Kč. Přední česká zpěvačka ve spolupráci s Nadací Naše dítě také již 22. listopadu zahájí vánoční charitativní akci s názvem Dopisy Ježíškovi.

Praha, 12. května 2007

Jedná se o způsob, jak můžete darovat dětem z dětských domovů konkrétní vánoční dárky, které si děti přejí. Akce se koná od 22. listopadu do 16. prosince 2007 v Europark Shopping Center - Praha Štěrboholy. Následně jsou dárky zabaleny a dovezeny dětem tak, aby je na Štědrý den nalezly pod vánočním stromkem.

 

Dopisy Ježíškovi je akce, díky které je možné splnit vánoční přání téměř 500 dětí z desíti dětských domovů po celé České republice. V pasáži obchodního centra naleznete v termínu konání akce tabuli s fotografiemi dětí a jejich vánočními sny adresovanými Ježíškovi. Máte možnost tyto sny splnit, zakoupit dětský vysněný dárek a přesně víte, kterému opuštěnému klukovi nebo děvčátku u vánočního stromu rozzáříte oči.

 

Dopisy Ježíškovi ve čtvrtek 22. listopadu od 16:00 odstartuje zpěvačka Helena Vondráčková autogramiádou, na kterou jste srdečně zváni. V průběhu autogramiády vystoupí děti z Dětského domova Býchory.

 

„Nadace Naše dítě je v kontaktu s dětmi z dětských domovů, snažíme se jim pomáhat, zajímáme se o jejich osudy a sledujeme celou problematiku současné ústavní výchovy v České republice. Fandíme náhradní rodinné péči, osvojení či pěstounství a přejeme si, aby každé dítě našlo správné rodiče. Dětem, které žijí v dětských domovech se snažíme pomáhat nejen finančně, ale i věcnými dary.“ Říká ředitelka Nadace Naše dítě Ing. Zuzana Baudyšová. „ V těchto dnech například přispíváme klánovickému dětskému domovu na dostavbu venkovního bazénu na plavání a relaxaci dětí.“ Dodává ředitelka nadace. „Velmi děkujeme všem, kteří se rozhodnou pomoci splnit dětská vánoční přání a odpoví na některý z Dopisů Ježíškovi. Věříme, že zakoupením dárku pod stromeček některému z dětí, která nemohou slavit Štědrý den se svými rodiči, uděláte Vánoce veselejšími,“ dodává Zuzana Baudyšová.