Rádi bychom Vás informovali o bezplatném kroužku, který je určen pro děti, jejichž rodiče se rozvádí, nebo rozvedli.

 

Pokud dojde mezi rodiči k rozchodu, znamená to pro dítě obrovskou emocionální ránu, značnou míru nejistoty ohledně vlastní budoucnosti a identity , nutnost vyrovnávat se s pocity viny, strachu atd. Pro dítě může být náročné takovou situaci zvládnout i přes lásku, kterou mu rodiče poskytují. U dětí se mohou vyskytovat obtíže ve škole, psychická nepohoda, deprese, problémy se spánkem, noční děsy, výrazná fixace na jednoho z rodičů a současně odmítání druhého, noční pomočování, poruchy soustředěnosti atd. O prožívání a zvládání situací s rozvodem spojených nejenže děti nemluví mezi sebou, ale většinou nemají šanci o takových tématech v plném rozsahu hovořit ani s nestranným dospělým, o to méně si říci o pomoc.

 

Díky práci a sdílení v kroužku se děti lépe zorientují v tom, co se právě v jejich životě odehrává, jak se cítí, co mohou očekávat, co potřebují a jak o tom hovořit s blízkými.

 

Období mladšího školního věku je obdobím, ve kterém převládá zpravidla hra, výtvarná činnost, pohyb, kamarádi atd. Na základě těchto oblastí byl i koncipován pracovní sešit, s nímž děti v průběhu celého kroužku pracují. 

 

Lektorky:

  • Eva Barešová - lektorka
  • Tereza Dlouhá - lektorka, autorka pracovního sešitu a kroužku s názvem Dětský průvodce světem rozvodu
  • Martina Schotliová – dramaterapeutka

 

 

Termín konání:

Každé úterý: 15.45 – 17:15 hodin

V měsících listopad 2016 až leden 2017.

(Kroužek začínám 1. 11.)

 

Pro přihlášení či více informací kontaktujte Evu Barešovu:

 

Tel: 777 844 694 
E-mail: baresova@triadis.cz

 

Více informací naleznete zde.

 

Nadace Naše dítě