Kampaň 5.000.000 Kč pro dětský úsměv podpořila děti s autismem a výcvik asistenčních psů

 

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 předali NND a společnost ROSSMANN poslední dva šeky z charitativní kampaně 5.000.000 Kč pro dětský úsměv.  Tentokrát finanční pomoc putovala do Centra výcviku psů pro postižené Helppes a do týdenního stacionáře pro osoby s autismem Sluneční domov o.p.s. Slavnostní akce se konaly za účasti jednatele společnosti ROSSMANN Ing. Vladimíra Mikela, zakladatelky a ředitelky Nadace Naše dítě Ing. Zuzany Baudyšové, ředitelky Helppes Zuzany Daušové a ředitelky Slunečního domova Alexandry Řezníčkové.

 

 

Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s. obdrželo v rámci charitativní kampaně finanční částku ve výši 400 000 korun. Získané prostředky uhradily výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů pro šestiletého Davida Zezulu a sedmiletého Vojtu Havla, kteří se čtvrtečního předání rovněž zúčastnili. Oba chlapci trpí určitou formou onemocnění ADHD s autistickými rysy. Asistenční psi jim pomohou při navazování sociálních vazeb a rozvoji řečových schopností a celkově se pro ně stanou důležitým komunikačním mostem s okolím.

 

Dalších 400 000 korun zamířilo do pražského týdenního stacionáře Sluneční domov o.p.s., který pomáhá osobám s autismem a poruchami autistického spektra eventuálně v kombinaci s jiným psychickým nebo mentálním postižením. Poskytuje jim rezidenční sociální služby v komorním prostředí a podporuje je k co největšímu rozvoji schopností, sociálnímu začlenění a získání maximální samostatnosti. Peníze byly využity na vytvoření Snoezelen (relaxační místnost) pro jejich klienty.

 

„Autismus a další podobná onemocnění jsou pro děti a jejich okolí nesmírně náročná. Velmi si vážím činností organizací, jako je právě Helppes či stacionář Sluneční domov o.p.s., které jim v jejich těžkém dennodenním boji pomáhají. Jsem proto rád, že i naše podpora v rámci charitativní kampaně 5.000.000 Kč pro dětský úsměv letos směřovala právě k nim,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel.

 

Každoroční charitativní projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv se uskutečnil v září 2015 ve všech prodejnách drogerie parfumerie ROSSMANN. Výtěžek ve výši 5 228 582 korun navýšil celkovou finanční částku, kterou se v rámci všech šesti ročníků podařilo vybrat, na hodnotu 36 028 148 korun.

 

Celou galerii fotek najdete ZDE.

 

 

Vojta Havel a jeho nový kamarád

Předání šeku ve Slunečním domově

Nadace Naše dítě