Dejme úsměv dětem

 

Již osmým rokem spolu se společností ROSSMANN pomáháme!

 

I letos se těšíme, že společně se společností ROSSMANN a vaší pomocí dokážeme v charitativní kampani Dejme úsměv dětem vybrat nejméně 5 000 000 Kč na pomoc ohroženým dětem. Jak se můžete zapojit? Jednoduše. V týdnu od 11. do 15. září 2017 nakupte v prodejnách ROSSMANN výrobky označené logem projektu Dejme úsměv dětem. Částku, kterou zaplatíte za tyto výrobky, věnuje společnost ROSSMANN naší nadaci.

 

Finance poslouží pro účely podpory vybraných azylových domů, dětí z Klokánku, výcviku 3 asistenčních psů, zřízení baby boxu a na podporu individuálních žádostí sociálně slabých rodin s handicapovanými dětmi.

 

8. ročník charitativní kampaně dostává nejen nový název „Dejme úsměv dětem“, ale i nové logo, které je svou červenobílou kombinací laděno do korporátních barev společnosti ROSSMANN. Celý výtěžek z prodeje označených produktů (vyjma DPH) bude věnován dětem, které pomoc potřebují.

 

Tváří kampaně se letos stali její dlouholetí patroni Alice Bendová a Dominik Hašek.

 

Během předchozích sedmi ročníků se  podařilo přerozdělit více než 41 milionů korun. Věříme, že letos přibude minimálně dalších 5 milionů, které pomohou rozzářit tváře mnoha dětí.

 

Finanční prostředky 8. ročníku charitativní kampaně Dejme úsměv dětem budou využity na následující účely:

 

1.       Azylové domy pro matky s dětmi

Deset vybraných azylových domů pro matky s dětmi po celé ČR získá příspěvky v hodnotě 200 000 Kč na konkrétní vzdělávací program nebo na předem vybrané projekty (např. volnočasové aktivity pro děti, videotrénink pro nácvik komunikace mezi matkou a dítětem, kurz finanční gramotnosti, kurz vaření, výchovné poradenství s psychoterapií).

 

2.       Fond ohrožených dětí Klokánek

Finanční prostředky budou využity na pokrytí letních ozdravných pobytů pro 160 dětí umístěných v Klokáncích v celé České republice. 

 

3.       Babybox pro odložené děti

Částku 300 000 Kč věnujeme na obnovu  jednoho babyboxu, a to v nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně.

 

4.       HELPPES

Uhradíme výcvik tří asistenčních pejsků pro vybrané handicapované děti.

 

5.         Nadace Naše dítě

Finanční prostředky budou použity na pokrytí individuálních žádostí sociálně slabých rodin, které pečují o handicapované děti.

 

Přijďte, prosím, do prodejen společnosti ROSSMANN ve dnech 11. – 15. září a nakupte  výrobky označené logem smajlíka a pomozte nám vykouzlit úsměvy na dětských tvářích.

 

Děkujeme!

 

Komu peníze pomohli v minulých ročnících naleznete zde.

Příběh Viktorky, která žije v Klokánku:

 

Viktorka je v Klokánku více jak dva roky, a to konkrétně od
1. 10. 2014.

Viktorka se do Klokánku dostala společně se svými sourozenci. Matka dětí celou početnou rodinu pěti dětí opustila
a předala děti otci. Bohužel otec nebyl sám schopen situaci a péči zvládnout. Obrátil se na OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí) a Viktorka se svými čtyřmi sourozenci byla umístěna do Klokánku.

O pár týdnu později byla matka vzata do vazby a odsouzena. Ve vězení je dodnes. Otec je nyní ve vězení rovněž.

Pokud vše půjde dobře, tak by matka měla opustit vězení na konci letošního roku. Předpoklad je takový, že by si pak všechny děti vzala zpět do své péče.

Rozhovor s Alicí Bendovou a Dominikem Haškem:

Nadace Naše dítě