O nadaci

Vážení přátelé nadace,

 

v letošním roce jsme se stali již po páté hrdými partnery kampaně 5.000.000,- Kč pro dětský úsměv drogérie - parfumerie ROSSMANN.

 

Vážíme si naší dlouholeté spolupráce, díky které se nám společně podařilo přerozdělit pro ohrožené děti celkem 25.476.025 Kč.

 

 

 

https://www.facebook.com/ROSSMANNCZ/app_1415817715343884

 

Vybrané peníze darujeme na tyto projekty:

1. Operační videolaparoskop pro dětskou onkologii za 2.500.000 Kč

Částka 2.500.000 korun poputuje na nákup operačního videolaparoskopu pro Kliniku

dětské onkologie a dětské chirurgie Fakultní nemocnice Brno. Tento unikátní přístroj

slouží k šetrným a velmi přesným operacím onkologicky nemocných dětí

a zásadně přispěje ke zkvalitnění samotné léčby. Kliniky dětské onkologie jsou v ČR

na velmi vysoké úrovni a úspěšně se jim daří zachránit a vrátit do života 83 procent

dětí s nádorovým onemocněním.

 

2. Přístroj pro umělou plicní ventilaci za 2.000.000 Kč

Za 2.000.000 korun pořídíme ventilační jednotku – přístroj pro umělou plicní

ventilaci s lůžkem a příslušenstvím, a to pro Jednotku intenzivní a resuscitační

péče Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Oddělení potřebuje novou ventilační jednotku pro dětské pacienty v kritickém stavu,

kterých ročně ošetří přes dvě stě osmdesát. Jedná se o děti, u kterých selhává jedna

nebo i více životních funkcí.

 

3. Výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů za 400.000 Kč

Částkou 400.000 Kč uhradíme výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů, kteří

budou pomáhat čtrnáctileté Karolíně

a šestiletému Míšovi. Karolína trpí diabetem. Asistenční signální pes ji dokáže včas

upozornit na pokles nebo zvýšení hladiny cukru v krvi. V případě nevolnosti na

veřejnosti pak pes upozorní okolí na potřebu přivolat lékařskou pomoc. Druhého psa

potřebuje Míša trpící autismem a dysfázií – poruchou řeči. Chlapec těžce navazuje

kontakty a vazby s ostatními lidmi. Asistenční pes mu tyto potíže usnadní.

 

Děkujeme, že nám pomáháte vracet dětem jejich úsměv.

 

Kia letos podpoří Nadaci Naše dítě

 

Nadace Naše dítě prohloubí letos spolupráci se svým partnerem, automobilkou Kia. Svou velkou pomoc nadaci, která spočívá například v zapůjčení vozu Kia Sportage, rozšíří Kia o nové aktivity, např. darování 50 korun z každého prodaného auta této značky, nebo prodej dárcovských samolepek. Kia by letos měla díky těmto aktivitám poskytnout Nadaci Naše dítě 600 000 korun. Více v aktuality.

 

Nadace Naše dítě převzala šek od společnosti SPAR

 

Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě, převzala od jednatele společnosti SPAR ČOS, Karla Bumbergera, šek na 2 000 000 Kč. Tato částka se podařila získat díky zákazníkům, kteří si během loňského roku pro své nákupy zakoupili igelitové nákupní tašky s logem nadace. Z každé prodané tašky tak Nadace Naše dítě získala 50 haléřů. Více v aktuality.

 

 

Dětský akutní příjem Kliniky popáleninové medicíny prošel rekonstrukcí. Prostřednictvím nadace ji zaplatili zákazníci drogerií

 

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) dnes otevřela nově zrekonstruované prostory dětského akutního příjmu Kliniky popáleninové medicíny. Ta patří mezi největší popáleninová centra v Evropě a ročně hospitalizuje kolem tří set dětí. Obnovu finančně podpořili řetězec drogerií a parfumerií  ROSSMANN prostřednictvím charitativního projektu „Dětský úsměv“ a Nadace Naše dítě. Rekonstrukce trvala zhruba rok a péči o popálené děti výrazně zefektivní i zkvalitní. Více v aktuality.

 

Festival MUSCIC THERAPY I. pomohl Alexovi získat asistenčního psa

 

Na benefičním večeru, který se v pondělí uskutečnil v  Malostranské besedě se podařilo vybrat úctyhodných 80.251,- Kč. Výtěžek z hudebního minifestu, na kterém bez nároku na honorář zahráli například Marek Ztracený, bývalá Miss Jitka Válková, kapela Sixin, Jan Bárta a Bůhví nebo Noise Trap a který zpestřily módní přehlídky z dílny návrhářky Petry Brzkové a Ekateriny Saviny, půjde na výcvik asistenčního canisterapeutického psa pro malého Alexe. Více v aktuality

 

 

NADACE NAŠE DÍTĚ vyhlašuje grantové řízení na rozdělení
výnosů z finančních prostředků z Nadačního investičního fondu
(NIF) na podporu humanitárních projektů a programů v oblasti
ochrany dětí pro rok 2014. 

 

Nadace Naše dítě slaví v letošním roce 20 let

20 let nadace Dvacet let své existence oslavila v těchto dnech Nadace Naše dítě. Bohužel, i přes své úsilí minimalizovat počty násilí na dětech a pomáhat jim překlenout nejtěžší okamžiky života, nemá důvod k radosti – počet dětí, které jsou obětí domácího násilí, týrání, sexuálního zneužívání či zanedbání v České republice rok od roku roste. V roce 2012 se jejich počet dostal na rekordních 7 525. Bohužel, 28 dětí v důsledku takového jednání v minulém roce zemřelo.  Dobrou zprávou naopak je, že česká veřejnost již není k projevům týrání dětí lhostejná – i proto se podaří na více případů včas přijít a zabránit nejhoršímu. Na slavnostním večeru k 20. narozeninám nadace byly z rukou ředitelky nadace paní Zuzany Baudyšové předány dvě ceny Zlaté srdce. První cenu obdržel tým lékařů Kliniky popáleninové medicíny FNKV za záchranu života popáleného Daniela a dalších stovek dětí. Druhou cenu převzala paní Miroslava Němcová, místopředsedkyně ODS za dlouholetou podporu Nadace Naše dítě a ochrany dětí v České republice. Poděkování z úst ředitelky nadace zaznělo také správní a dozorčí radě nadace za dlouholetou a bezplatnou podporu, které si velmi vážíme. Bez nároku na honorář nás celým slavnostním večerem provázel moderátor pan Karel Voříšek. Radost nám udělaly také děti, které se zúčastnily večera a kterým jsem díky Vám, laskavým sponzorům, mohli v uplynulých dvaceti letech pomoci. 
 
Vážení mecenáši a ochránci ohrožených dětí, srdečně vám děkujeme za Vaši přízeň a podporu Nadace Naše dítě
 
Zde si můžete prohlédnou mediální výstupy z tiskové konference Nadace Naše dítě ze dne   3. 10. 2013
 
 
Přečtěte si prosím několik článků o týraných dětech
 

Čeští tyrani loni zabili 28 dětí, násilností bylo nejvíc v historii.                                   

Počty dětí, které se staly obětí týrání, sexuálního zneužívání a zanedbávání stále rostou. V roce 2012 jich bylo rekordních 7 252. Zuboženým dětem pomáhá a proti tyranům bojuje Nadace Naše dítě, letos už dvacátým rokem. Číst dále...

 

Je plácnutí dítěte přes zadek týrání? Expertka o tenké hranici

Týrání dětí, domácí násilí, sexuální zneužívání a zanedbání. Všeho meziročně přibylo. Rodiče nezřídka vlastnímu dítěti vyrazí zub, zlomí nějakou část těla, vytvoří nejeden hematom. Hranice týrání dítěte je přitom stále jedním velkým otazníkem. Číst dále...

 

Nadace Naše dítě řeší stále víc sporů rodičů o děti po rozchodu

Nadace Naše dítě na pomoc ohroženým chlapcům a děvčatům se stále častěji zabývá případy dětí, jejichž rodiče se po rozchodu nedokážou domluvit na péči o potomka. Číst dále...

 
 
 

 

Výroční zpráva Nadace Naše dítě za rok 2012 je na světě

Polovina roku 2013 je za námi, ale právě proto je dobré si s odstupem času připomenout rok 2012. Jaký byl? Komu jsme díky vám pomohli? Jaké případy řešila Linka právní pomoci? Kde a jak pomohl charitativní projekt Dětský úsměv?
 
Přečtěte si příběhy dětí, které trápí handicap nebo těžký životní osud, ale umějí se smát. Karolínka, Lukáš, Linda, Štěpán, Petr, Martin, Janička, Tobíšek, Vladan, Daniel, …
 
Výroční zprávu pro nás bezplatně připravila opět agentura B.I.G. Prague společně s grafikem Pavlem Rakušanem. Poděkování patří také dlouholetým partnerům: tiskárně Glos Semily, s.r.o., jmenovitě Pavlu Runátovi, za vytištění výroční zprávy; velkoobchodu s papírem ANTALIS s.r.o.; a Bedřichu Uzlovi z knihárny Beta-servis.
 
Výroční zprávu si můžete stáhnout zde.
 
 

Pomoc rodinám postiženým povodněmi v obci Křešice
500 000 Kč pro rodiny s dětmi

Těší nás, že lidé k sobě nejsou lhostejní a pomáhají v místech, kterými se nedávno prohnala povodeň. Nadace se rozhodla pomoci rodinám s dětmi, které byly postiženy letošní povodní. Finanční pomoc směřovala do obce Křešice na Litoměřicku, kterou zcela zalilo rozvodněné Labe. Deset rodin s dětmi obdrželo každá částku 50 tisíc Kč na obnovu bydlení. Celková pomoc tak představuje 500 000 Kč.
 
K předání došlo ve středu 20. června za přítomnosti místostarosty obce Křešice Ondřeje Štědrého a kolektivu nadace. Všem postiženým rodinám přejeme pevné nervy a hodně sil při obnově domovů.
 
 

Charitativní akce Děti dětem v Europarku v Praze Štěrboholích
56 165 Kč pro handicapované děti

Obchodní centrum Europark organizovalo ve spolupráci s Nadací Naše dítě dětský den s charitativním programem. Děti a rodiče se mohli zapojit do sbírky víček od PET lahví, a podpořit tak ohrožené děti. Za každé přinesené víčko darovalo obchodní centrum Europark Nadaci Naše dítě 50 haléřů.
 
Celkem děti shromáždily 112 330 víček a výtěžek akce byl 56 165 Kč. Děti z víček skládaly krásné mozaiky, které byly zapsány do České knihy rekordů.
 
Prostředky poputují postižené čtyřleté Nikolce z Bruntálu na zdravotní kočárek a dalším dětem.
 
 

Nesouhlasíme s uzavřením léčebny Vesna v Janských Lázních
Podpořili jsme petici www.zachranmevesnu.cz

Nadace Naše dítě nesouhlasí s plánovaným uzavřením největší české léčebny pro handicapované děti Vesna v Janských Lázních. Rozhodnutí považujeme za neuvážené, necitlivé a nezodpovědné vůči handicapovaným dětem a doprovázejícím rodičům.
 
Dětí s vrozeným fyzickým postižením, kombinovanými vadami či dětí po úraze je stále více. Dokládají to žádosti rodičů handicapovaných dětí, které se častěji obracejí na naši nadaci s žádostí o pomoc. Zároveň stoupají konkurenční zahraniční nabídky léčebny Adeli v Piešťanech či Egyptě.
 
Tyto jsou však cenově pro většinu rodičů nedostupné. Plánovaným uzavřením Vesny dojde k hrubému porušení Úmluvy o právech dítěte a to nerespektováním článku 3 o přednostním zájmu dítěte a článku  23, který hovoří o právu postižených dětí na zvláštní péči v zájmu důstojného života a sociálního začlenění.
 
Věřím, že  rozhodnutí o likvidaci léčebného zařízení Vesna bude přehodnoceno a tato potřebná léčebna zůstane zachována ve prospěch zdraví českých dětí, které její služby potřebují.
 
Ing Zuzana Baudyšová,
ředitelka Nadace Naše dítě
 

Nadace Naše dítě je mezi 100 nejobdivovanějšími firmami ČR roku 2013

 
Již popatnácté zhodnotili manažeři významných společností, finanční analytici, zástupci oborových svazů a další odborníci, které z firem si zaslouží být obdivovány. Letos se mezi 100 nejobdivovanějších firem zařadila i Nadace Naše dítě.
 
„Velmi nás těší, že jsme se umístili na 1. místě v kategorii Ostatní veřejné, sociální a osobní služby, ostatní služby a to v dobré společnosti, kde nechybí Zoologická zahrada hl. m. Prahy, Česká televize a Nemocnice Na Homolce,” říká Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě.
 
„Bereme to jako opakované ocenění téměř 20leté činnosti ve prospěch dětí a zároveň jako povzbuzení do další práce pro celý tým nadace,“ dodává Zuzana Baudyšová. Poděkování patří také našim partnerům, zejména pak společnosti B.I.G. Prague, která pro nás vytváří výroční zprávu.
 
Žebříček 100 obdivovaných firem vzniká od roku 1999 a sestavuje jej Sdružení CZECH TOP 100.
 

ROSSMANN a Nadace Naše dítě pomáhají popáleným dětem
3 891 422 Kč pro dětská popáleninová centra v Praze, Brně a Ostravě

Popáleniny patří k nejzávažnějším dětským úrazům, jehož následky si děti odnášejí do dalšího života. Právě proto se rozhodla společnost ROSSMANN a Nadace Naše dítě pro pomoc dětským popáleninovým centrům po celé České republice.
 
Částka 3 891 422 korun byla poskytnuta na nejmodernější přístrojové vybavení, které může velkou měrou přispět k záchraně popálených dětí.
 
 
K předání symbolického šeku došlo na půdě Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kde již pomáhá speciální přístroj MEEK machine, s jehož pomocí místní lékaři zachránili osmiletého Daniela s popáleninami na 90 % těla.
 
Celá částka z projektu Dětský úsměv půjde na přístrojové vybavení dětských popáleninových center v Praze, Brně a Ostravě.
 
Děkujeme společnosti ROSSMANN a jejím zákazníkům, že čtvrtým rokem pomáhají ohroženým dětem – celkem částkou 25 476 025 Kč.
 
 
Podívejte se na videoreportáž - Dětský úsměv 2012:


Konto Naše dítě: cesta, jak pomáhat konkrétním dětem

Každý den pomáháme dětem v jejich těžké životní situaci. Chceme jim dopřát i přes jejich handicap či těžký životní osud, aby mohly naplno prožívat dětství, zapojovat se do každodenního života a rozvíjet svou osobnost.

Komu a jak pomáháme

Zapojit se může každý: i malá pomoc je mocná

Chcete-li se přidat, můžete zadat ve vaší bance trvalý příkaz na Konto Naše dítě 123131123/0600. Konkrétní výše částky je zcela na vás. I 20 či 50 korun je velkou pomocí. Čím více nás bude, tím více toho můžeme pro děti udělat.
 
Nic neskrýváme. Účet je zcela transparentní. Kdykoli se tak můžete podívat, komu a jak váš dar pomáhá. Celá částka jde vždy zcela na konkrétní pomoc konkrétním dětem.
Buďte s námi v kontaktu prostřednictvím facebookových stránek 
 

Vladan má nový řečový procesor
Devítiletý chlapec už může sportovat a nosit školní batoh

Devítiletý Vladan je od narození hluchý, ale díky kochleárnímu implantátu ví, jaké to je slyšet svět kolem sebe. Nyní má nový moderní řečový procesor, který mu umožní zdánlivě přirozené věci – nosit školní batoh, sportovat nebo sedět na židli.
 
Děkujeme všem, co se zapojili do sbírky, celkově jsme poskytli 299 492 Kč. Prostředky, které přijdou na sbírkový transparentní účet, budou použity na další individuální žádosti v souladu se statutem Nadace Naše dítě.
 
Předání řečového procesoru a jeho nastavení

Nová terapeutická místnost pro děti
Nadace Naše dítě přispěla na rozšíření služeb DKC

5. listopadu 2012 se otevřely dveře nové terapeutické místnosti pro děti v Dětském krizovém centru. Počet týraných a zneužívaných dětí, které vyžadují kvalitní odbornou péči, stále přibývá. Nadace Naše dítě proto dlouhodobě spolupracuje s Dětským krizovým centrem a pomáhá při navyšování jeho kapacit pro všechny děti, které potřebují odbornou pomoc.
 
„V letošním roce nám výrazně stoupl počet klientů přijatých do naší péče a kapacitně naše zařízení přestávalo dostačovat,“ vysvětluje Adam Carda, mluvčí centra. „Díky podpoře Nadace Naše dítě mohla vzniknout nová terapeutická místnost pro děti,“ dodává Carda. „Dětské krizové centrum pokládáme za unikátní pracoviště, které pomáhá sexuálně zneužívaným a týraným dětem. Podobných pracovišť je v Česku velký nedostatek,“ říká Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě.
 
 

 


 

ENCZ